OMLADINSKE LIGE : POGODITE KO JE POBEDIO …

Omladinska liga Srbije

VOJVODINA-SLOGA (Kraljevo) 3 : 0

FC „Vujadin Boškov“

Gledalaca :    100

Sudija :         Vlado Glođović (Vrbas), Milan Korajlija i Milan Šutulović (Novi Sad)

Strelci :         1 : 0 Kosović (jedanaesterac), 2 : 0 Ilić, 3 : 0 Ferati

Žuti karton :   Sekulić i Kosović (Vojvodina)

Vojvodina :     M. Kordić, Cvijić (Kanostrevac), Jorgić, Pankov (Kremenović), Petrić, Sekulić (Milinković), Makarić, Kosović, Ilić (Ferati), Gaćinović (Bajić), Janjušević (Baškalo)

Sloga :            Tatić, Jovanović, Mlađović, Radojević, Pantić, Vukotić, Pavlović, Šaponjić, Đuković, Jablanović, Cmiljanović

Igrali su još :   Beljić, Janković, Jović, Dabižljević, Milošević i Vukadinović

Kada na delu posmatrate omladince Vojvodine, fudbal se čini tako prostom i jednostavnom igrom. Tako je bilo (po ko zna koji put) i danas u FC „Vujadin Boškov“. „Crveno –beli“ su u egzibicionoj igri savladali vršnjake iz Kraljeva i na svoj konto upisali nova 3 boda.
Od prvog zvižduka internacionalca Vlade Glođovića, igrači Vojvodine „uzeli su stvar u svoje ruke“ i već nakon par minuta opasno zapretili golmanu Tatiću. Stefan Jorgić je uputio pravu „bombu“ sa preko 30 metara ali je lopta prohujala tik preko prečke. Narednu, još povoljniju priliku, propustio je Mijat Gaćinović. Vižljasti i kao strela brzi napadač Voše odlično je reagovao na centaršut sa desne strane ali je lopta posle njegovog udarca glavom, umesto mreže-pogodila prečku.
Vojvodina dolazi u vođstvo iz opravdano dosuđenog jedanaesterca kojem je prethodila akcija iz tri poteza. Centaršut po zemlji sa leve strane na peterac, Ilić manirom brazilskih fudbalskih velemajstora iako leđima okrenut golu šutira petom i pogađa stativu, a pri pokušaju da odbijenu loptu pošalje u mrežu, Makarić biva nepropisno zaustavljen što je Glođović okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Siguran  realizator bio je kapiten Nebojša Kosović.
Nekoliko minuta pre kraja prvog poluvremena, Georgije Ilić  ponovo je demonstrirao vrhunski osećaj za gol i na efektan način doveo svoj tim do prednosti od 2 : 0. Akcija slična onoj koja je prethodila jedanaestercu, samo su strane terena bile promenjene. Makarić oštro sa desne strane  centrira pred gol, a Ilić po drugi put na isti način šutira petom (ali ovaj put u mrežu).

Fudbaleri Sloge su se drugo poluvreme proveli kao na streljani. „Crveno-beli“ su loptu u svom posedu imali više od 70 % vremena, a iz toga su se ređale šanse kao na traci. Kada bi igrači u plavim dresovima  kojim slučajem i došli u posed lopte, na njih je sa svih strana kao „čupavac iz kutije“ iskakao Stefan Cvijić i lako im  je oduzimao. Ovaj momak je po proceni izveštača odigrao svoju najbolju partiju od kako nosi dres Vojvodine.
Treći pogodak postignut je nakon kornera sa desne strane koji je izveo Stefan Jorgić. Najviši i najspretniji  u skoku bio je Edin Ferati i udarcem glavom smestio loptu iza leđa golmana Tatića.
Naredno kolo fudbaleri Vojvodine gostuju  u Inđiji.

Kadetska liga Srbije

VOJVODINA-BORAC (Čačak) 1 : 0

Gledalaca :      100

Sudija :           Ilija Brdar (Irig)

Strelac :          1 : 0 Vujošević

Žuti karton :     Milić, Čaki i Vujošević (Vojvodina), Bogićević (Borac)

Vojvodina :       Milinković, Vukaljević, Janković,  Desančić, Čaki, Milić (Damjanović), Vujošević (Šćekić), Petrović, Zličić, Stamenić, Ćurko (Papović)

Borac :            Srdanović, Đorđević, Bogićević, Vučković, Kurandić, Đorić, Radosavljević, Savić, Golubović, Boričić, Soldatović

Igrali su još :  Lazarević, Miletić, Grbić, Novaković, Ristanović, Vojčić

Utakmica između kadetskih ekipa Vojvodine i Borca obilovala je uzbuđenjima pred oba gola, snažnim, muškim duelima (sve u okviru fer pleja) i na kraju završena trijumfom domaćina minimalnim rezultatom 1 : 0. Da je kojim slučajem Borac osvojio bod (a bio je blizu tog cilja), bilo bi to potpuno zasluženo. Čačani su se novosadskoj publici predstavili kao disciplinovana i čvrsta ekipa sa nekoliko dobrih pojedinaca od kojih su najzapaženiji bili Đorđević, Đorić i Savić.
Međutim, veća želja, požrtvovanje i upornost mladih igrača trenera Šarčevića na kraju su bili nagrađeni  jednim golom za tri nova boda boda.
Nisu „crveno-beli“ igrali na nivou svojih mogućnosti ali svako ima pravo na loš dan.
Stvorili su fudbaleri u crveno-belim dresovima nekoliko prilika ali one najzrelije su bile rezultata udaraca sa distance. Zličić u prvom i Petrović u drugom poluvremenu su umesto mreže tresli stative dok nekih izglednijih šansi kao plod smišljenih akcija, nije bilo.
Prva prava tečna akcija fudbalera Vojvodine i to 10-tak minuta pre kraja utakmice,  rezultirala je golom. Lazar Zličić je „protutnjao“ levom stranom, ušao u šesnaesterac i loptu odložio na desnu stranu za Vujoševića. Napadač Vojvodine je rezantnim udarcem sa 12 metara pogosio desni donji ugao, do tada veoma sigurnog, Srdanovića.