u rubrikama: Izveštaji, Prvi tim, Sezona, Super Liga Srbije

Sudija :           Aleksandar Vasić (Novi Žednik)

Strelci :           Bojović (78 mi) za Vojvodinu, Cvetković (55 min) za Hajduk

Žuti karton :   Brać, Bulatović, Veselinović i Stojković (Hajduk)

Vojvodina :    Supić, Vulićević, Branković, Đurić, Trajković, Ađuru (od 58 min Radoja), Stevanović, Moreira (od 90 min) Deletić, Bilbija (od 58 min Katai), Abubakar, Bojović

Hajduk :         Brać, Bulatović, Obrovac, Adamović (Zorica), Ćulum, L. Veselinović, Sekulić, Kovačević (M. Veselinović), Lalić, Cvetković, Stojković (Kiš)

„Dotako sam dno života …“
Rečima pesme Tome Zdravkovića mogli bi opisati izdanje fudbalera Vojvodine na utakmici protiv kulskog Hajduka. Uprkos najavama šefa stručnog štaba Nebojše Vignjevića o lepšoj, atraktivnijoj i efikasnijoj igri, „crveno-beli“ nastavljaju da se brukaju. Od najavljenih promena koje su trebale doneti boljitak, videli smo na desnom krilu „odsečenog“ Bilbiju i  potpuno bezopasnog Stevanovića koji je umesto da igra na svojoj prirodnoj poziciji pored desne aut linije „lutao“ po sredini terena. Moreira suviše daleko od protivničkog gola i Abubakar koji se vraća na svoju polovinu po loptu (a kako onda da bude opasan po protivnički gol) upotpunili su ovu „istumbanu“ postavku Vojvodine.
Krenimo ipak redom:
U 2. minutu nakon dobro izvedenog kornera Brankovića Stevanović je šutirao glavom preko gola. Pet minuta kasnije pokušao je Bojović iz slobodnog udarca sa 25 metara ali je Brać prozreo njegovu nameru i zaustavio loptu koja je išla u donji desni ugao.
15. minut donosi još jednu polušansu domaćih kada Bilbija odigrava povratnu loptu na 18 metara, a Ađuru iz trka šutira preko gola.
Najzreliju priliku u prvom poluvremenu propustio je Bojović u 26. minutu. Dosuđen je slobodan udarac na nekih 22-23 metra od gola zbog prekršaja nad Moreirom. Bilbija i Branković su izveli kombinaciju nakon koje je levi bek Voše odlično ubacio loptu na 7-8 metara od gola Braća. Bojović je istrčao ispred odbrambenih igrača Hajduka, šutirao rezonski glavom ali je na njegovu nesreću lopta umesto mreže pogodila stativu. Isti igrač je u 37. minutu odlično gađao sa 16 metara ali je golman Hajduka bio uspešniji i zaustavio loptu.
Tokom prvih 45 minuta igrači iz Kule orjentisali su se uglavnom na čuvanje svoje mreže ali su u poslednjem minutu prvog perioda imali lepu priliku da dođu u vođstvo. Lazar Veselinović je u solo prodoru izborio poziciju za udarac, odlično šutirao ali je Supić krajnjim naporom uspeo da spreči pogodak.
Očekivalo se da će „crveno-beli“ u nastavku pojačati tempo i pokušati da reše utakmicu u svoju korist,međutim dogodilo se upravo suprotno. Statična, bezvoljna i spora igra koštala ih je vodećeg gola gostiju koji je u 55. minutu postigao Cvetković. Ađuru je nepotrebno na sredini terena izgubio loptu koje se dokopao igrač Hajduka. Krenuo je sam prema golu domaćih, a igrači Vojvodine umesto da po fudbalskoj logici „suze prostor“ i blokiraju eventualni šut, ostavili su Cvetkoviću otvoren put ka Supiću. Kuljanin je raspalio po lopti sa nekih 25 metara i pogodio gornji levi ugao, 0 : 1.
Samo sreća je u narednih 15 minuta spasila Novosađane totalnog potonuća. Dva minuta kasnije kolosalna šansa za goste. Brz kontranapad preko desne strane, lopta dolazi do usamljenog Adamovića koji šutira u prazan gol ali sa same gol linije Vulićević izbija loptu u korner. Dva minuta kasnije iz neposredne blizine Lazar Veselinović šutira preko gola, a u 69. minutu Supić odlično brani šut Obrovca koji je išao pod samu prečku.
Novosađani do izjednačenja dolaze u 78. minutu. Korner sa desne strane odlično je izveo Branković, a Bojović iz neposredne blizine glavom šalje loptu u mrežu.
Četiri minuta pre kraja takmice Bojović je propustio šansu da donese pobedu svom timu. Asistent je ponovo bio Branković ali je udarac centarfora Vojvodine pogodio samo spoljni deo mreže.
Kraj utakmice značio je salve zvižduka i opravdanog negodovanja malobrojnih gledalaca na „Karađorđu“.