VOJVODINA – ČUKARIČKI 0:4 (0:1)

19.07.2015. - 22:29 |

u rubrikama: Prvi tim, Sezona, Super Liga Srbije, Vesti

Fudbal

NOVI SAD: Stadion “Karađorđe”, gledalaca: 1.500, sudija: Nenad Đokić (Užice). Strelci: Pavlović u 35, 58. i 64. i Stojiljković u 90+1. minutu. Žuti karton: Stojković (Čukarički).

VOJVODINA: Žakula – Vasilić (Lakićević), Pankov, Đurić (Dinga), Nastić – Sekulić, Paločević, Ivanić, Stanisavljević, Stamenić – Mrdaković (Babić).

ČUKARIČKI: Stevanović – Stojković, Ranđelović, Ostojić, Brežančić – D. Srnić (Janković), Regan, Mandić, Bojić (Stojiljković), S. Srnić – Pavlović (Mirosavljević).

Novo prvenstvo nije dobro počelo za fudbalere Vojvodine. U derbiju 1. kola Superlige Srbije, Čukarički je, po nesnosnoj vrućini i gotovo nenormalnim uslovima za igru, pobedio čak sa 4:0 i kaznio sve greške koje su napravili domaći igrači.

Imali su gosti prve dve prilike na utakmici, ali su šutevi Andrije Pavlovića i Petra Bojića u 7. i 11. minutu, završili pored gola, odnosno dobro je reagovao Srđan Žakula. Vojvodina je odgovorila sa dva odlično izvedena slobodna udarca Aleksandra Stanisavljevića, ali je lopta posle prvog otišla zamalo pored leve stative, a posle drugog je golman Stevanović odlično reagovao i odbio loptu u korner.

Novosađani su imali inicijativu, ali nisu stvarali prilike za gol, dok su se “brđani” organizovano branili i tražili šansu kroz kontranapade. U 35. minutu odbrana Vojvodine zaustavila je jedan nalet tima s Banovog brda i lopta je došla do Radovana Pankova na desnoj strani. On je, međutim, dugo čekao, izblokirao ga je neko od napadača gostiju i Andrija Pavlović se neočekivano našao u velikoj prilici. Uspeo je da primi loptu, okrene se i matira nemoćnog Žakulu za 0:1.

Da nevolja bude veća, koji minut ranije povredio se jedini pravi napadač u timu Voše Miljan Mrdaković, koji je zamenjen, a šansu je dobio Siniša Babić (Ognjen Ožeković nije bio u sastavu zbog povišene temperature). Uz to, na poluvremenu je zamenjen i Igor Đurić, koji se požalio na glavobolju.

Očekivali su navijači novosadskog superligaša da u nastavku njihovi miljenici zaigraju bolje i otresitije, ali problemi sa stomačnim virusom (na koje se požalilo čak sedam igrača pred utakmicu) ostavili su traga. Čukarički je nastavio svoju igru, crveno-beli na nju nisu imali pravi odgovor i kao rezultat svega naišao je 58. minut, odlična reakcija Pavlovića i povećanje vođstva Beograđana.

U 63. minutu mogao je Mirko Ivanić da produži svojim saigračima i sebi nadu kada je dobro prošao po desnoj strani, šutirao levom nogom sa 18 metara, ali je lopta otišla tik pored desne stative Stevanovićevog gola.

I, kako to u fudbalu obično biva, samo minut kasnije Andrija Pavlović je postigao het-trik. Odbrana Vojvodine zaustavila je jedan napad gostiju i lopte se, van šesnaesterca, dokopao golman Žakula. Iskusni čuvar mreže je, međutim, bespotrebno oklevao, iza leđa mu se prišunjao neko od igrača Čukaričkog, ćušnuo loptu do Pavlovića, a ovaj je, bez milosti, s gotovo 30 metara pogodio i treći put gol domaćina – 0:3.

Pobednik u ovoj utakmici već tada je bio rešen, a mogao je Jovica Vasilić da ublaži poraz i iznenadi Stevanovića u 73. minutu, kada je centrirao, lopta dobila neočekivanu putanju i završila na gornjem delu prečke gola gostiju.

U samom finišu, igralo se tada već zaustavno vreme, usledio je centaršut s desne strane, na pravom mestu bio je rezervista Stojiljković i glavom je postavio konačni rezultat, za ubedljivih 0:4.

ZENGA PRATIO SUSRET

Trener Samdorije Valter Zenga pratio je utakmicu između Vojvodine i Čukaričkog. Očigledno je da Italijani veruju da će Novosađani biti njihov rival u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, pa šef stručnog štaba ovog tima nije propustio priliku da na delu vidi tim trenera Zlatomira Zagorčića.