UBEDLJIVA POBEDA CRVENO-BELIH, VOJVODINA JE U DRUGOM KOLU!

07.07.2016. - 21:50 |

u rubrikama: Izveštaji, Liga Evrope, Prvi tim, Sezona, Vesti

Fudbaleri Vojvodine

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Bokelja iz Kotora rezultatom 5:0 (2:0), u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope i tako izborili plasman u narednu rundu takmičenja.

Pred oko 5.000 gledalaca na “Karađorđu”, strelci za crveno-bele bili su Malbašić u devetom i 42, Meleg u 60. i Trujić u 62. i 87. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: M. Kordić – Lakićević, Miletić, Puškarić, Antić – Maksimović – Malbašić (od 69. Zličić), Meleg, Paločević (od 69. Đurišić), Babić (od 69. Stamenić) – Trujić.

Bokelj: Mijatović – Mladenović, Bogdanović, Zlatičanin, Ognjanović – Tomić (od 64. Nikezić), Todorović, Đenić, Vučinić – Macanović (od 52. Kotorac), Pepić (od 52. Maraš).

Prva prilika na utakmici viđena je u šestom minutu. Korner sa leve strane izveo je Meleg, a Puškarić pokušao glavom sam tri-četiri metra da postigne gol, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative. Već u narednom minutu, i Lakićević je imao šansu, ali je i njegov šut sa desetak metara iskosa sa desne strane završio pored gola. Međutim, već u devetom minutu, crveno-beli su poveli.

Ponovo je Meleg centrirao iz kornera, ovoga puta sa desne strane, a Malbašić sjajno skočio i glavom samo prosledio loptu u mrežu.

Bokelj je prvi put pripretio u 19. minutu preko Pepića, koji je dobro ušao u šesnaesterac sa leve strane i šutirao zamalo neprecizno, da bi već u narednom napadu Babić u svom stilu pokušao plasiranim udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je i njemu malo nedostajalo da postigne pogodak.

U 29. minutu, Paločević je idealno uposlio Antića na levoj strani, levi bek Vojvodine je poslao oštar pas u peterac, a tamo Nikola Trujić iz prve pokušao da postigne gol, ali je šutirao pored stative. Desetak minuta kasnije, usledila je stopostotna šansa za Vojvodinu, kada je Trujić fantastično proigrao Paločevića, ovaj bio sam ispred golmana na desetak metara od gola, ali je golman Mijatović odbranio njegov udarac.

Ipak, što se nije dogodilo tada, desilo se u 42. minutu. Ponovo je Trujić uputio pas isped gola Kotorana, ovoga puta sa leve strane, a Malbašić odlično reagovao i udarcem iz prve postigao svoj drugi gol na meču. U 45. minutu, Trujić je i sam mogao da se upiše u strelce, ali je iz skoro mrtvog ugla sa tri-četiri metra pogodio spoljni deo mreže. Poslednja šansa za Vošu u prvom poluvremenu viđena je u nadoknadi izgubljenog vremena, kada je Babić opasno šutirao sa 15-16 metara, ali je lopta završila pored stative Mijatovićevog gola.

Prva prava šansa u drugom poluvremenu viđena je u 60. minutu, kada su crveno-beli došli do svog trećeg pogotka. Trujić se sjajnim driblingom izborio za prostor za centaršut na desnoj strani i centrirao, a Meleg neometan sa četiri metra glavom prosledio loptu u mrežu.

Samo dva minuta kasnije, već je bilo 4:0 za Vojvodinu. Posle nabačene lopte u šesnaesterac Kotorana, Miletić je glavom odigrao pas do Trujića, a napadač Vojvodine je svoju sjajnu partiju večeras krunisao četvrtim pogotkom za Vošu.

U 71. minutu, posle dobrog centaršuta Lakićevića, Uroš Stamenić je ostao sam na tri metra od gola Bokelja i glavom pokušao da se upiše u strelce, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke.

U poslednjih dvadesetak minuta, šef stručnog štaba Vojvodine Nenad Lalatović dao je šansu igračima poniklim u omladinskoj školi “Ilija Pantelić”: Lazaru Zličiću, Urošu Stameniću i Marku Đurišiću, a ovom poslednjem to je bio i debi u seniorskom timu Vojvodine.

Uprkos visokom vođstvu, crveno-beli su nastavili da napadaju, stvorili su još nekoliko dobrih prilika i svojom igrom zadovoljili ukus publike na dobro popunjenim tribinama “Karađorđa”, a uspeli su da postignu i još jedan gol. Lazar Zličić je uposlio Trujića u šesnaestercu Bokelja, a on se uspešno izborio za poziciju za šut i sa sedam-osam metara poslao loptu iza leđa golmana Mijatovića.

U nadoknadi izgubljenog vremena, Bokelj je ostao sa igračem manje, pošto je zbog faula drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Jovan Vučinić.

U drugom kolu, Vojvodina će se sastati sa velškim timom Konah’s ki, koji je večeras sa 0:1 savladao Stabek u Norveškoj, a prvi meč biće odigran već narednog četvrtka, 14. jula u Novom Sadu, sa početkom u 20 časova.