NOVA UBEDLJIVA POBEDA VOŠE!

21.09.2016. - 21:50 |

u rubrikama: Izveštaji, Kup Srbije, Prvi tim, Sezona, Vesti

Nikola Trujić

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su večeras na svom terenu pobedili ekipu Bežanije rezultatom 4:0 (2:0).

Pred oko 1.500 gledalaca na “Karađorđu”, strelci za Vošu bili su Jovančić u šestom, Trujić u osmom, Planić u 62. i Zličić u 73. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Perić – Lakićević, Planić, Puškarić, Bureković – Jovančić, Vukasović – Babić (od 46. Knežević), Paločević (od 46. Zličić), Trujić (od 46. Gavrić) – Ašćerić.

Bežanija: Lazarević – Mijailović, Savićević, Milojević, Jovanović (od 62. Mitrušić) – Đorđević, Varga (od 66. Perić), Vučetić, Matović – Zonjić, Osman (od 52. Simić).

Pred početak utakmice, generalni sekretar FK Vojvodina Božidar Beronja u ime kluba je uručio cveće glavnom arbitru meča Ani Minić i četvrtom sudiji Jeleni Banjeglav, kojima je ovo bio prvi put u njihovim sudijskim karijerama da sude jednom superligaškom klubu.

Vojvodina je povela već u šestom minutu. Posle kombinacije Trujića i Burekovića na levoj strani, levi bek Vojvodine Dženan Bureković, koji je večeras debitovao u crveno-belom dresu, odlično je centrirao, a Jovančić se, kao i protiv Borca, našao na pravom mestu i sa desetak metara poslao loptu u mrežu.

Samo dva minuta kasnije, već je bilo 2:0 za Vojvodinu. Sada je Jovančić sa ivice šesnaesterca lepo proigrao Trujića, a ovaj rutinski rešio situaciju “jedan na jedan” i udvostručio prednost “stare dame”. Crveno-beli su nastavili da napadaju i nakon drugog gola, a do trećeg pogotka mogli su u 15. i 25. minutu, kada je svoj udarac sa dvadesetak metara oprobao Aleksandar Paločević. Ipak, u oba slučaja, vezista Vojvodine šutirao je preko gola.

Na novu šansu, čekalo se do 40. minuta, kada je Jovančić oduzeo jednu loptu na polovini terena i dobro proigrao Trujića, a ovaj odigrao pas do Ašćerića, koji je šutirao sa 13-14 metara, ali je golman gostiju Lazarević odbranio taj udarac.

Skoro ništa se nije promenilo na terenu i u drugom poluvremenu, pošto je Vojvodina nastavila da napada. U 55. minutu, Jovančić je lepo proigrao Ašćerića, koji je šutirao sa petnaestak metara i pogodio prečku, a potom je i Zličić pokušao da zatrese mrežu, ali je slabo zahvatio loptu, pa je Lazarević bez problema zaustavio taj udarac.

Svega pet minuta kasnije, Jovančić je sam šutirao sa dvadesetak metara, ali je Lazarević izbio loptu u korner. Međutim, posle tog kornera koji je izveo Knežević, Planić je bio najviši u skoku i sa tri metra postigao svoj prvi gol u dresu Vojvodine.

U 73. minutu, Vojvodina je povela sa 4:0. Posle centaršuta sa desne strane, Zličić je uhvatio volej sa petnaestak metara i poslao loptu iza leđa protivničkog čuvara mreže.

Do kraja utakmice, igra se i dalje odvijala na polovini Bežanije, ali golova više nije bilo, pa je meč završen pobedom Vojvodine rezultatom 4:0. Vojvodina je tako izborila plasman u osminu finala Kupa Srbije, a naredni meč odigraće već u nedelju od 19 časova, kada će u okviru 10. kola Super lige Srbije gostovati Crvenoj zvezdi u Beogradu.