VOŠA PORAŽENA OD RADNIKA

10.02.2017. - 12:55 |

u rubrikama: Izveštaji, Pripreme, Prvi tim, Sezona, Vesti

Lazar Zličić

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Radnika rezultatom 1:2 (1:1), u prijateljskom meču odigranom u Veterniku.

Pred oko 100 gledalaca u FC “Vujadin Boškov”, strelci za goste bili su Gojković u 33. i Jovanović u 75, dok je jedini gol za Vošu postigao Zličić u 75. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Perić – Andrejević, Maslać, F. Babić – M. Lazarević, Đurišić, Zličić, Bureković – Meleg – Knežević, Trujić. Igrali su još: A. Lazarević, Čuljak, Ćuković, Jović, Devetak, Nešković i Krstevski.

Radnik: Čančarević – Mladenović, Pavlović, Vuković, Gojković – Ivić, Radović, Zlatanović, Stanković – Pejčić, Arsenijević. Igrali su još: Milinković, Adamović, Vlahović, Keremah, Gazivoda, Jovanović, Anđelković, Žarković i Milovanović.

Početak utakmice obeležila je ujednačena igra dva tima, sa mnogo duela i borbe, ali bez pravih šansi za gol. Vojvodina je imala nešto veći posed lopte, ali je Radnik koristio svaku priliku iz kontranapada da pokuša da stigne do pogotka.

To se i dogodilo u 33. minutu, kada je Zlatanović centrirao sa leve strane, a Gojković se dobro snašao na drugoj stativi i udarcem iz prve poslao loptu u bliži ugao gola Vojvodine.

Međutim, Vojvodini nije bilo potrebno mnogo vremena da dođe do izjednačenja. Samo šest minuta kasnije, Lazarević je uputio pas u šesnaesterac sa desne strane, Knežević je uspeo tek da dodirne loptu, a ona je došla do Zličića, koji je se dobro snašao pored jednog igrača Radnika i savladao golmana Čančarevića.

Do novog vođstva, Surduličani su mogli u 42. minutu, kada je Radović uhvatio sjajan volej sa oko 15 metara iskosa sa leve strane, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Vojvodina je uzvratila u četvrtom minutu drugog poluvremena, kada je Knežević idealno proigrao Trujića, a ovaj izašao sam ispred Čančarevića i šutirao sa 13-14 metara iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

Crveno-bele je potom zadesio peh usled povrede Strahinje Krstevskog i to samo tri minuta nakon što je ušao u igru, pa je umesto njega na teren izašao Mihajlo Nešković. Krstevski je lakši problem sa povredom imao i tokom priprema u Budvi, a ostaje da se vidi kolika je težina njegovog stanja i kada će moći da se uključi u trenažni proces.

Radnik je do drugog gola došao u 70. minutu, kada je odličan pas u prazan prostor iskoristio Gazivoda i odigrao u sredinu do Jovanovića, koji je preciznim udarcem poslao loptu u donji desni ugao Perićevog gola.

Do kraja meča, Voša je pokušavala da ponovo izjednači, dok su gosti pretili iz kontre, ali promene rezultata više nije bilo. Sutra od 14 časova, Vojvodina će imati generalnu proveru pred start drugog dela sezone, a rival u FC “Vujadin Boškov” biće joj BSK Borča.

Logo pekare Kao nekadLogo Srbija danas-aLogo UmbraLogo Divecatering_raljicLogo Sparco-aLogo MatisaLogo Studija Catarraso