VOŠA DO BODA SA DESETORICOM

13.05.2017. - 20:53 |

u rubrikama: Izveštaji, Prvi tim, Sezona, Super Liga Srbije, Vesti

Siniša Babić

Fudbaleri Vojvodine igrali su nerešeno 0:0 protiv ekipe Radničkog iz Niša, u petom kolu plej ofa Super lige Srbije.

Pred oko 500 gledalaca na “Karađorđu”, ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Rockov – Lakićević, Planić, Kovačević, Antić – Jovančić, S. Babić (od 84. Bempah) – Spremo (od 67. Vukasović), Zličić, Stamenić (od 64. Knežević) – Trujić.

Radnički: Zogović – Živković, Travančić (od 63. Popara), Arsić, Petrović (od 72. Apostolović) – Tomić, Mrkić (od 72. Stanojević), Jovanović, Noma – Stanković, Kojić.

Prva prilika na utakmici viđena je tek u 23. minutu, kada je Arsić šutirao sa oko 20 metara, a lopta otišla nekoliko centimetara pored stative. Tokom čitavog prvog poluvremena, Vojvodina je imala blažu terensku incijativu, ali su oba tima jako teško dolazile do izgledne prilike za gol.

Crveno-beli su prvi opasno pripretili u drugom poluvremenu, kada je Lakićević dobro prošao po desnoj strani i uputio oštar pas pred gol Radničkog, a tamo Zličić šutirao iz prve sa desetak metara, ali pravo u golmana Zogovića.

U 71. minutu, Vojvodina je ostala sa igračem manje. Posle jednog duela na oko 40 metara od gola Vojvodina, sudija Petar Piper procenio je da je faul napravio Bogdan Planić i pritom mu pokazao žuti karton. Štoper Vojvodine je protestovao zbog ove odluke, pa mu je Piper pokazao i crveni karton.

Sa igračem više, Radnički je donekle preuzeo inicijativu, dok je Vojvodina pretila iz kontranapada. U jednoj takvoj situaciji u 80. minutu, Babić je dobro proigrao Trujića, a ovaj odigrao pas do Kneževića, koji je šutirao sa 17-18 metara, ali je lopta otišla preko prečke.

U 87. minutu, Radnički je imao dobru priliku preko Popare, koji je dobro šutirao sa desetak metara, ali je Rockov sjajnom paradom izbio loptu u korner. Do kraja meča, nijedan tim više nije uspeo da stvori ozbiljniju šansu za gol, pa je utakmica završena remijem.

Logo ViskolaEnergotehnika Južna BačkaAleksandar gradnjaPut investSMB gradnjaIndustrija mesa MatijevićImperial BuildingsTehnounionEnergy proBulevar CompanyPekara Kao nekadLogo Srbija danas-aLogo UmbraLogo Divecatering_raljicLogo Sparco-aLogo Studija Catarraso