SRBIJA POBEDILA RUSIJU NA “KARAĐORĐU”

10.10.2017. - 19:54 |

u rubrikama: Vesti

Mlada reprezentacija Srbije

Mlada reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Rusije rezultatom 3:2 (2:2), u trećem kolu grupe 7 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Pred oko 4.000 gledalaca na “Karađorđu”, strelci za “orliće” bili su Pantić u 14. i Jović u 34. i 60, dok su golove za goste postigli R. Žemaledinov u 25. i Melkadze u 42. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Srbija: Radunović – Stevanović, Milenković, Jovanović, Bogosavac – Grujić, Lukić (od 86. Mesarović) – Živković, Pantić (od 65. Mašović), Radonjić (od 78. Pantović) – Jović.

Rusija: Mitrjuškin – Likačev, Černov, Lanin, Guliev (od 78. Čalov) – Žigulev, Raskazov, Obljakov (od 71. Bakaev), Melkadze – Šakuro, R. Žemaledinov (od 82. T. Žemaledinov).

Srbija je povela već u 14. minutu sjajnim golom Pantića iz slobodnog udarca, ali je Rifat Žemaledinov izjednačio samo 11 minuta kasnije. U 34. minutu, posle centaršuta Živkovića, Jović je glavom doneo novu prednost Srbiji, ali je golom Melkadzea u 42. minutu rezultat još jednom bio poravnat. Ipak, u 60. minutu, posle sjajne kontre koju su izveli Radonjić i Živković, Jović je postigao svoj drugi gol na utakmici i time postavio konačan rezultat susreta.

Posle današnjih rezultata, mlada reprezentacija Srbije preuzela je prvo mesto u grupi, a “orliće” nove obaveze očekuju u novembru, kada će najpre 10. gostovati Austriji, a potom četiri dana kasnije i Jermeniji.