VOJVODINA POBEDILA OLIMPIJU!

05.02.2018. - 18:13 |

u rubrikama: Izveštaji, Pripreme, Prvi tim, Sezona, Vesti

Fudbaleri Vojvodine i Olimpije

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Olimpije rezultatom 3:2 (2:1), u prijateljskom meču odigranom u Beleku.

Pred oko 50 gledalaca na terenu sportskog centra “Regnum”, strelci za Vošu bili su Mihajlović u drugom, Subotić u 15. i Cebara u 120, dok su golove za slovenački tim postigli Miškić u 44. i Kođoe u 113. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov (od 45. Perić, od 91. Ilić) – Lakićević (od 87. Cebara), Vukasović (od 91. Nešković), Radovanović (od 60. Saničanin), Antić (od 91. Devetak) – Putinčanin (od 91. Vujanović), Jovančić (od 78. Veselinović), L. Zličić (od 60. Mesarović) – Vinsent (od 91. Lazarević), Subotić (od 78. M. Zličić, od 109. Gajić), Mihajlović (od 60. Kalezić).

Olimpija: Vodišek (od 60. Šeliga) – Boateng, Ilić (od 60. Apau), Uremović (od 60. Zafirović), Štiglec (od 60. Boaći) – Miškić (od Kretu), Čanađija (od 60. Tomić) – Oduva (od Turkuš), Alveš (od 60. Savić), Isah (od 60. Kođoe) – Benko (od 60. Vombergar).

Vojvodina je povela već u prvom minutu. Na oko 20 metara od gola Olimpije, lopta je došla do Stefana Mihajlovića, koji ju je odličnim udarcem poslao u sami desni donji ugao protivničke mreže, a golman Vodišek uspeo je samo da je zakači, ali ne i da spreči pogodak.

Kao i na prethodnim mečevima tokom priprema, crveno-beli su imali kontrolu nad igrom, pa su već u 14. minutu uvećali svoje vođstvo. Zličić je odličnim pasom na desnoj strani proigrao Lakićevića, koji je dobro prošao pored svog čuvara i uputio centaršut u šesnaesterac, tamo je Vinsent slabo zahvatio loptu, ali je ona potom došla do Subotića, koji ju je preciznim udarcem sa oko 12 metara iskosa poslao u dalji donji ugao golmana Vodišeka.

U 29. minutu, posle kontre koju su izveli Mihajlović i Jovančić, lopta je u šesnaestercu Olimpije došla do Vinsenta, a on je odigrao povratni pas do Putinčanina, koji je oštro šutirao sa oko 20 metara iskosa, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative slovenačkog tima.

Na drugoj strani, Olimpija je svoju prvu šansu u 44. minutu iskoristila za smanjenje rezultata. Oduva je centrirao sa desne strane, Benko je u pokušaju da šutira iz prve samo dodao loptu do Miškića, koja se, nakon njegovog udarca sa petnaestak metara iskosa, nekako otkotrljala iza leđa golmana Rockova.

Voša je do svog trećeg gola na meču mogla sedam minuta kasnije, kada je sjajan udarac sa oko 23-24 metra uputio Jovančić, ali je lopta pogodila prečku, a odličan udarac u 87. minutu uputio je i Vukasović, sa slične udaljenosti, s tim da je ovoga puta lopta otišla tek nekoliko centimetara preko gola.

Od tog momenta, Olimpija je donekle preuzela inicijativu u igri, a u 105. minutu, tim iz Ljubljane je mogao do izjednačenja preko Savića, koji je snažno šutirao sa desetak metara iskosa, ali je Ilić uspešno odbranio. Ipak, u 113. minutu, Kođoe je došao do lopte u šesnaestercu Vojvodine i preciznim udarcem ipak uspeo da poravna rezultat.

Međutim, to nije omelo fudbalere Vojvodine u nastojanju da nastave sa svojom igrom i pokušaju da dođu do pobede, do koje su i stigli pogotkom u poslednjem minutu utakmice. Mesarović je uputio idealan pas za Cebaru, koji je pobegao odbrani Olimpije i preciznim udarcem u rašlje sa oko šest-sedam metara iskosa postavio konačnih 3:2 za “staru damu”.