ZVEZDA IZ PENALA DO POBEDE

07.03.2018. - 19:53 |

u rubrikama: Izveštaji, Prvi tim, Sezona, Super Liga Srbije, Vesti

Milan Lazarević

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Crvene zvezde rezultatom 1:2 (0:1), u derbiju 26. kola Super lige Srbije.

Pred oko 9.000 gledalaca na “Karađorđu, strelac za Vošu bio je Vinsent u 73, dok su golove za Beograđane postigli Donald u drugom i Ben u 84. minutu (p).

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov – Lakićević, Vukasović, Radovanović, Lazarević – Putinčanin, Jovančić, Arsić – Vinsent, Subotić (od 72. Mesarović), Mihajlović (od 81. Zličić).

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Savić, Le Talek, Rodić – Donald, Jovičić – Srnić (od 85. Adžić), Krstičić, Radonjić (od 87. Račić) – Pešić (od 74. Ben).

Crvena zvezda je povela već u drugom minutu. Posle kornera sa desne strane, Jovičić je šutirao sa oko 18 metara, Rockov je odbio loptu, ali je na nju natrčao Donald i sa tri metra je sproveo u mrežu.

Igra se potom odvijala uglavnom na sredini terena, da bi tačno nakon 19 minuta i 14 sekundi od početka utakmice, gledaoci na “Karađorđu” videli vatromet koji je priređen u čast 104. rođendana fudbalskog kluba Vojvodina.

U 27. minutu, Voša je po prvi put na meču ozbiljnije pripretila protivniku, pošto je lopta, nakon udarca Arsića sa oko 20 metara, otišla nekoliko centimetara preko prečke, da bi slična situacija bila viđena i 15 minuta kasnije posle udarca Mihajlovića, s tim da je tada lopta otišla pored stative gola Crvene zvezde.

Ni u drugom poluvremenu nije bilo mnogo dinamičnosti na terenu, sve do 63. minuta, kada je najpre Krstičić šutirao, a Rockov odbranio, a odmah potom posle kornera Savić uputio udarac glavom, a lopta prošla nekoliko centimetara pored stative. Na drugoj strani, u 71. minutu, Putinčanin je uputio pas u peterac Crvene zvezde, gde je Mihajlović slabo zahvatio loptu, pa ju je s lakoćom uhvatio Borjan.

Međutim, u 73. minutu, Vojvodina je uspela da izjednači. Arsić je sjajno proigrao Mihajlovića u šesnaestercu, on je izbio sam ispred Borjana, golman Crvene zvezde je odbranio, ali je do lopte potom došao Vinsent i poslao je u mrežu za ogromnu radost navijača Vojvodine.

Ipak, radost igrača i navijača Vojvodine nije dugo potrajala, pošto je u 83. minutu sudija Jovan Šegrt dosudio jedanaesterac za goste. Posle duela Mesarovića i jednog igrača Crvene zvezde na samom uglu gol auta i linije kaznenog prostora, arbitar iz Beograda odlučio je da dosudi najstrožiju kaznu za Beograđane, koju je Ben iskoristio da ponovo dovede svoj tim u vođstvo.

Do kraja susreta, fudbaleri Vojvodine uložili su maksimalan napor kako bi stigli do novog izjednačenja, ali je rezultat ostao nepromenjen, pa je meč završen pobedom gostiju iz Beograda.