SARAJLIJE PENALIMA U FINALE „KUPA PRIJATELJSTVA“

09.06.2018. - 13:06 |

u rubrikama: Omladinski tim, Vesti

Sarajevo - Vosa2

Omladinci FK Sarajevo prvi su finalisti „Kupa prijateljstva“ koji se igra na Zlatiboru. Oni su u polufinalu, posle boljeg izvođenja penala, savladali ekipu Vojvodine rezultatom 4:2 (1:1, 1:0), a mladim Novosađanima ostaje kakva-takva uteha da su prikazali dobar fudbal i da nisu bili miljenici sportske sreće u pojedinim trenucima. Prilikom izvođenja jedanaesteraca, sva četvorica Sarajlija pogodili su metu, dok su Novosađani Mihajlo Nešković i Marko Bjeković, umesto mreže, zatresli prečku gola rivala.

SARAJEVO – VOJVODINA  4:2 (1:1, 1:0)

ZLATIBOR: Igrališe „Švajcarija“, gledalaca: 300, sudija: Trifković (Kraljevo). Strelci: Salčin u 27. za Sarajevo, a Savić u 64. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Đokanović, Bešić i Konjalić (Sarajevo). Strelci iz penala: Islamović, Salčin, Bešić i Dervišagić (za Sarajevo), a Zukić i Savić (za Vojvodinu). Promašaji: Nešković, Bjeković (Vojvodina).

SARAJEVO: Dizdarević, Bradarić, Bešić, Kadrić, Dervišagić, Salčin, Junuzović (Nargalić), Nikolić, Islamović, Đokanović (Alić), Jašarević (Konjalić).

VOJVODINA: Kačavenda (Toroman), Bjeković, Jakovljević, Jeličić, Mitrović, Tegeltija (Kurtiši), Topić, Nešković, Savić, Ignić (Vidakov), Zukić.

U 27. minutu, posle nekoliko obećavajućih napada Vojvodine koja je imala laganu terensku inicijativu i stvorila dobre prilike preko Savića i Zukića, usledila je kontra Sarajlija. Po desnoj strani prodirao je Dervišagić, ali se učinilo da će štoper Voše Mitrović lako otkloniti opasnost. Međutim, on se okliznuo na vlažnom terenu, iskoristio je to napadač Sarajeva i odlično pred golom uposlio svog kapitena Đanija Salčina, koji je bez muke savladao Kačavendu, za vođstvo tima iz BiH od 1:0. Od tog trenutka Novosađani su nastojali da stignu do izjednačenja, ali su lepe šanse propustili da realizuju Topić i Zukić, pa se na poluvreme otišlo uz minimalnu prednost sarajevskog tima.

Sjajnu priliku da poravna rezultat imao je Bjeković u 46. minutu, ali je njegov pokušaj glavom posle kornera, zamalo otišao pored stative. Konačno, igrao se tada 64. minut, odlično je po levoj strani napada Novosađana prodro Vidakov i uputio centaršut pred gol Dizdarevića, a tamo je najsnalažljiviji bio Dragoljub Savić i snažnim udarcem izjednačio rezultat na 1:1. U 71. minutu sjajno je šutirao igrač Voše Mirko Topić, ali preko gola. U 76. minutu Savić je idealno pred golom uposlio Neškovića, ali jedan od najboljih igrača tima iz Novog Sada nije najbolje reagovao i šansa je otišla u nepovrat. Sve izvesnije bilo je da će prvog finalistu „Kupa prijateljstva“ odlučiti penali, što se nekoliko minuta kasnije ispostavilo kao tačno.

Usledili su šutevi s 11 metara, a ekipa iz BiH bila je maksimalno precizna i sva četiri udarca njenih fudbalera završila su u mreži iza leđa rezervnog golmana Voše Toromana. Na drugoj strani, Novosađani Mihajlo Nešković i Marko Bjeković pogodili su prečku, pa su se plasmanu u finale zasluženo radovale Sarajlije.

FINALE U NEDELJU

Završna utakmica Kupa prijateljstva na Zlatiboru, dakle duel za pobednički pehar, na programu je u nedelju, a početak je zakazan za 13.30 časova, uz TV prenos na kanalu Sport kluba. U njemu će igrati Sarajevo i pobednik drugog polufinala između Partizana i Espanjola.