VOŠA POBEDILA URAL NA “KARAĐORĐU”

10.07.2018. - 18:51 |

u rubrikama: Izveštaji, Pripreme, Prvi tim, Sezona, Vesti

Fudbaleri Vojvodine

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Urala iz Jekaterinburga rezultatom 2:1 (2:1), u prijateljskom meču odigranom na “Karađorđu”.

Pred oko 300 gledalaca, strelac za ruski tim bio je Iljin u 11, dok su golove za Vošu postigli Fofana u 16. i Zlomislić u 45. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov – Stojković, Veselinović, Đorđević (od 76. Saničanin), Lazarević – Zlomislić (od 46. L. Zličić) – Milojević (od 89. Pantelić), Đurić, Mesarović (od 66. M. Zličić), Vinsent – Fofana (od 76. Mirkov).

Ural: Godžur (od 46. Baklov)- Balažic (od 46. Poletaev), Dinga (od 46. Kozin), Bikfalvi (od 46. Arojan), Kulakov (od 46. Dancev) – Dimitrov (od 46. Bavin), Iljin (od 46. Gluškov), Merkulov (od 46. Fidler), Egoričev (od 46. Bevev) – El Kabir (od 46. Jusupov), Emaljanov (od 46. Evsev).

Ekipa iz Rusije je povela posle kornera u 11. minutu meča. Centrirao je El Kabir, do lopte je u skoku pokušalo da dođe nekoliko igrača oba tima, ali je ona, nakon što je pala na travu, nekako došla do Iljina, koji je sa sedam-osam metara savladao golmana Rockova.

Samo minut kasnije, Ural je mogao do svog drugog gola na utakmici. Ponovo je El Kabir centrirao, a Dimitrov uputio volej udarac sa oko 15-16 metara od gola Vojvodine, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative. Na drugoj strani, i Voša je svoj prvi dobar napad. u 16. minutu meča, uspela da pretvori u pogodak.

Sa polovine terena, Đurić je u šesnaestercu gostiju sjajno proigrao Fofanu, a on je rutinski poslao loptu pored istrčalog golmana Godžura i tako poravnao rezultat.

Već u 20. minutu, Ural je mogao da ponovo dođe do prednosti i to nakon što je, posle centaršuta sa desne strane terena, lopta u šesnaestercu Vojvodine došla do El Kabira, koji je snažno šutirao sa oko sedam-osam metara iskosa, ali pravo u golmana Rockova. Od tog trenutka, igra se odvijala uglavnom na sredini terena, bez izrazitih šansi, da bi u poslednjem minutu prvog dela utakmice Vojvodina došla do preokreta.

Posle kornera koji je izveo Mesarović, lopta je pala u peterac Urala, a do nje je došao Zlomislić i sa tri metra je poslao iza leđa golmana Godžura.

U drugom delu utakmice, oba tima su pokušavala da dođu do pogotka, ali nijedna od ekipa nije uspevala da napravi pravu šansu pred protivničkim golom. Viđeno je nekoliko solidnih udaraca iz daljine na obe strane, ali to su s lakoćom zaustavljali golmani Rockov i Baklov, pa je meč završen pobedom Vojvodine.