Grbovi FK AZ Alkmar i FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine večeras gostuju ekipi AZ Alkmara u Holandiji, u revanš meču plej ofa za Ligu Evrope.

Tekstualni prenos meča uživo od 20 časova možete pratiti na našem sajtu.

Ekipe će nastupiti u sledećim sastavima:

AZ Alkmar: Ročet – Johanson, Van Eijden, Vlar, Haps – Lukasen, Vujtens – Jahanbakš, Henriksen, Garsija – Frajdej.

Vojvodina: Kordić – Miletić, Planić, Puškarić, Antić – Mićić, Maksimović – Paločević, Meleg, Malbašić – Ašćerić.

Utakmica je počela. Na stadionu je prisutno oko 12.000 gledalaca, među kojima su i oko 200 navijača Vojvodine.

6. minut: Jahanbakš je pokušao da savlada Kordića direktno iz kornera, ali nije bio uspešan.

14. minut: Posle centaršuta sa desne strane, Lukasen je glavom pokušao da postigne gol, ali je lopta otišla pored stative.

22. minut: Garsija se izborio za poziciju za šut na oko 20 metara od gola, ali je poslao loptu iznad prečke.

26. minut: Frajdej se izborio za loptu između Puškarića i Antića i šutirao sa desetak metara iskosa sa desne strane, ali pravo u Marka Kordića.

28. minut: Puškarić je šutirao sa preko 30 metara, ali je lopta otišla daleko od okvira gola.

35. minut: Kontranapad Vojvodine završen je još jednim udarcem Puškarića iz velike udaljenosti i lopta je ponovo otišla daleko od gola.

36. minut: Na drugoj strani, revanširao mu se kapiten AZ Alkmara Ron Vlar, koji je takođe istrčao duboko u polovinu Vojvodine i šutirao sa 20 metara, a lopta je otišla svega nekoliko centimetara pored stative.

40. minut: Posle centaršuta Paločevića sa desne strane, Meleg je pokušao glavom da postigne gol sa desetak metara, ali je loše zahvatio loptu, koja je otišla u gol aut.

44. minut: Ponovo je Vlar šutirao, ovoga puta sa petnaestak metara, ali ponovo nije pogodio okvir gola.

Prvo poluvreme je završeno.

Počelo je drugo poluvreme.

49. minut: Zbog prekršaja na sredini terena, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Dušan Mićić.

51. minut: Dobar solo prodor Melega završio se udarcem Vošinog vezista sa dvadesetak metara iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

58. minut: Po treći put na meču, kapiten AZ Alkmara Ron Vlar prišao je sa loptom na tridesetak metara od gola Vojvodine i snažno šutirao, ali je opet bio neprecizan.

59. minut: AZ Alkmar je imao lepu šansu za gol. Matias Johanson je šutirao neometan sa sedam-osam metara iskosa, ali je Kordić sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

60. minut: Izvršena je prva izmena u timu Vojvodine: izašao je Nikola Ašćerić, a ušao Siniša Babić.

61. minut: AZ Alkmar je imao novu dobru priliku za gol. Garsija je centrirao sa leve strane, a Frajdej ostao sam na pet-šest metara od gola Vojvodine, ali je glavom slabo zahvatio loptu, koja je otišla blizu aut linije.

65. minut: Izvršena je prva izmena i u timu AZ Alkmara: izašao je Levi Garsija, a ušao Dabni Souza.

68. minut: Zbog prekršaja nad Melegom, žuti karton u ekipi AZ Alkmara dobio je Stijn Vujtens.

70. minut: Izvršena je i druga izmena u AZ Alkmaru: izašao je Fred Frajdej, a ušao Vut Veghorst.

71. minut: Izvršena je druga izmena i u Vojvodini: izašao je Novica Maksimović, a ušao Marko Vukasović.

76. minut: Izvršena je i treća izmena u AZ Alkmaru: izašao je Alireza Jahanbakš, a ušao Joris van Overem.

77. minut: Izvršena je treća izmena i u Vojvodini: izašao je Filip Malbašić, a ušao Miloš Trifunović.

83. minut: Zbog bacanja lopte nakon što je sudija Stiler dosudio slobodan udarac za domaćina, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Miloš Trifunović.