Crvena zvezda - Vojvodina

Omladinci Vojvodine poraženi su od ekipe Crvene zvezde rezultatom 2:1 (2:0), u poslednjem kolu grupne faze turnira „Brodarac 2016“.

Golove za Beograđane postigli su Vučićević u 35. i Jokić u 41, dok je jedini gol za Vošu postigao Živković u 54. minutu.

Omladinci Vojvodine nastupili su u sastavu: Pilipović, Kostić, Tadić, Kačavenda, Ivančević, Leđanac, Dunđerski, Drča, Maljković, Kovačević i Stojaković. Sa klupe, u igru su ušli još Toroman, Živković, V. Nešković, Reljić i Vučić.

Ova utakmica nije imala rezultatski značaj, jer je Voša nakon dve pobede u prva dva kola već bila obezbedila prvo mesto u grupi. S druge strane, i pored pobede u ovom meču, Crvena zvezda nije uspela da izbori plasman u polufinale, jer je nakon prve dve utakmice imala samo jedan bod.

Voša je golove primila u prvom poluvremenu i to nakon kikseva u fazi odbrane. S druge strane, omladinci Vojvodine su u napadu nekoliko puta bili u situaciji „jedan na jedan“ sa protivničkim golmanom, ali nisu iskoristili svoje šanse. U drugom delu meča, Crvena zvezda je u potpunosti bila nadigrana i praktično se igralo na samo jedan gol, ali su napadači Vojvodine bili neprecizni.

Polufinalne utakmice na programu su u četvrtak. Kao prvoplasirana u svojoj grupi, Vojvodina će igrati protiv drugoplasiranog tima iz druge grupe, Brodarca, a taj meč počeće u 13 sati.

Drugi polufinalni par činiće Partizan i Voždovac. Veliko finale i utakmica za treće mesto zakazani su za subotu.