Grbovi FK Crvena zvezda i FK Vojvodina

U derbiju trećeg kola plej ofa Super lige Srbije, fudbaleri Vojvodine danas gostuju ekipi Crvene zvezde u Beogradu.

Tekstualni prenos meča od 18 časova možete pratiti uživo na našem sajtu.

Ekipe će nastupiti u sledećim sastavima:

Crvena zvezda: Manojlović – Petković, Luković, Frimpong, Anđelković – Le Talek, Poletanović – Ruiz, Kanga, Plavšić – Boaći.

Vojvodina: Rockov – Lakićević, Planić, Maslać, Antić – Jovančić, Vukasović – Paločević, Meleg, Trujić – Malbašić.

Utakmica je počela. Na stadionu je prisutno oko 17.000 gledalaca, među kojima su i oko 100 navijača Vojvodine.

2. minut: Meleg je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.

5. minut: Boaći je šutirao sa oko 18 metara, ali je Rockov uhvatio loptu.

9. minut: Kanga je šutirao sa preko 30 metara, ali je Rockov izbio loptu u korner.

10. minut: Žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Aleksandar Paločević.

12. minut: Poletanović je šutirao iz slobodnog udarca sa oko 27 metara, ali je lopta otišla preko gola.

23. minut: Malbašić je šutirao sa petnaestak metara iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla visoko preko gola.

24. minut: Sjajan napad izveli su fudbaleri Vojvodine. Malbašić je odigrao povratni pas za Vukasovića, a on je šutirao iz prve sa petnaestak metara iskosa. Međutim, slabo je zahvatio loptu, koja je otišla daleko van okvira gola.

36. minut: Meleg je presekao jedan pas na oko 30 metara od gola Crvene zvezde i šutirao iz prve, pokušavši pritom da iskoristi to što je golman Manojlović napustio gol liniju, ali je čuvar mreže Crvene zvezde uspeo da se vrati i spreči da lopta uđe u mrežu.

39. minut: Kanga je šutirao sa oko šest metara gotovo iz „mrtvog ugla“, ali je Rockov odbranio njegov udarac.

41. minut: Kanga je šutirao sa oko 30 metara, ali je loše zahvatio loptu, koja je otišla daleko van okvira gola.

42. minut: Voša je propustila novu fantastičnu priliku da povede. Iz slobodnog udarca sa leve strane, Malbašić je centrirao, a Planić šutirao iz prve sa oko pet metara, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative.

45. minut: Korner za Vojvodinu izveo je Malbašić, a Maslać uputio udarac sa oko šest metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Prvo poluvreme je završeno.

Počelo je drugo poluvreme.

49. minut: Crvena zvezda je imala dobru priliku za vođstvo. Plavšić je petom proigrao Petkovića, koji je prošao po desnoj strani i odigrao pas pred gol Vojvodine. Rockov je uspeo malo da zakači loptu, ona je došla do Kange, koji je šutirao sa pet metara, Rockov je odbranio, da bi potom šutirao i Anđelković, ali je sa sedam metara pogodio Boaćija.

52. minut: Izvršena je prva izmena u timu Vojvodine: izašao je Aleksandar Paločević, a ušao Filip Knežević.

57. minut: Slobodan udarac za Crvenu zvezdu sa oko 26 metara izveo je Kanga, ali je šutirao visoko preko gola.

59. minut: Plavšić je šutirao sa oko 17 metara, ali je i ovoga puta lopta otišlo visoko iznad prečke.

60. minut: Zbog prekršaja nad Plavšićem na oko 20 metara od gola, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Nikola Antić.

68. minut: Zbog prekršaja nad Ruizom na sredini terena, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Filip Knežević. Takođe, izvršena je prva izmena i u timu Crvene zvezde: izašao je Marko Poletanović, a ušao Mihajlo Ristić.

69. minut: Zbog sukoba sa Frimpongom u trenutku kada je igra već bila zaustavljena, crveni karton u ekipi Vojvodine dobio je Nikola Antić.

74. minut: Ristić je šutirao sa oko 15 metara, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative.

78. minut: Kontranapad Vojvodine završen je udarcem šutem Trujića sa desetak metara iskosa sa leve strane, ali je Manojlović odbranio.

82. minut: Posle duela Vukasovića i Boaćija u šesnaestercu Vojvodine, sudija Obradović dosudio je penal za Crvenu zvezdu. Šutirao je Kanga i doveo Crvenu zvezdu u vođstvo. Zbog skidanja dresa prilikom proslave gola, dobio je žuti karton.

83. minut: Izvršena je i druga izmena u timu Crvene zvezde: izašao je Džon Ruiz, a ušao Nenad Milijaš.

88. minut: Milijaš je šutirao sa oko 35 metara, ali je Rockov uhvatio loptu.

90. minut: Kanga je oduzeo loptu Melegu na oko 50 metara od gola i proigrao Boaćija, koji je ušao u šesnaesterac i odigrao pas do Plavšića, a on je sa sedam-osam metara sproveo loptu u mrežu. Zbog skidanja dresa, dobio je žuti karton. U timu Vojvodine, izvršena je i druga izmena u timu Vojvodine: izašao je Mario Maslać, a ušao Siniša Babić.

91. minut: Izvršena je i treća izmena u timu Crvene zvezde: izašao je Ričmond Boaći, a ušao Predrag Sikimić.

93. minut: Kanga je proigrao Petkovića na desnoj strani, koji je šutirao iz prve sa desetak metara, ali je Rockov uspeo da odbrani.