Strelci: Asani (5. min), Ivanić (32. min.) za Vojvodinu, Lakićević (51. min.) za Donji Srem

Žuti kartoni: Josimov (Donji Srem), Radović (Vojvodina)

Donji Srem: Belić, Lakićević, Josimov (Crnomarković), Abubakari, Prljević, Mitrevski, Vukobrat (Jelić), Bogunović, Mirković, Šarac, Stanisavljević (Sinđić).

Vojvodina: Milinković Savić, Vasilić, Pekarić, Pankov, Radović, Tumbasević, Sekulić, Asani (Novaković), Ivanić (Rogač), Ćurko, Stojanović. (Makarić)

Pred oko 800 gledalaca na „Suvači“ fudbaleri Vojvodine zasluženo su odneli sva tri boda. Vojvodina je povela preko Asanija, da bi na 2:0, fenomenalnim golom, povisio Ivanić. Domaćin je uspeo da ublaži poraz u drugom poluvremenu,ali ne i Eda ozbiljnije ugrozi Vojvodinu nakon toga, a strelac utešnog gola bio je vihorni desni bek Lakićević.

Fudbaleri Vojvodine odlično su ušli u utakmicu i na samom startu nametnuli ritam i preuzeli inicijativu. Naročite probleme Sremcima stvarali su izuzetno agresivni napadački tandem Ćurko-Stojanović, koji prosto nisu dali odbrani domaćina da diše, žargonski rečeno. Delovalo je u tim trenucima kao da gol visi u vazduhu.

U 6. minutu 0:1. Probio je Vasilić po desnom boku, asistirao do Ćurka koji je odigrao povratni pas za Asanija, a ovaj prevario odbranu domaćina i snažnim udarcem poslao loptu u mrežu Belića, za erupciju oduševljenja na istočnoj tribini „Suvače“ gde su bili smešteni navijači Vojvodine, popularna „Firma“.

Igrao se 15. minut kada se mladi napadač Vojvodine Ćurko našao oči u oči sa Belićem, međutim, snažan šut završio je u pored desne stative. Nedugo nakon te, nova šansa za Vojvodinu. Nespretan pas golmana Belića presekao je agresivni Ćurko, a na loptu je natrčao Stojanović, ali golman Belić je bio na mestu.

U 33. minutu smo videli najlepši momenat na utakmici. Nakon auta za Vojvodinu na polovini domaćina, Ivanić je prihvatio loptu, poveo je nekoliko koraka, a onda razornim i preciznim udarcem savladao nemoćnog Belića.

Tim rezultatom se završilo prvo poluvreme. Fudbaleri Donjeg Srema nisu uspeli ozbiljnije da ugroze Vojvodinu u prvom poluvremenu, dok je Vojvodina mogla da postigne i koji gol više.

Već nakon dva minuta igre u drugom poluvremenu Vojvodina je imala šansu, ali šut kapitena Pekarća otišao je iznad prečke gola Belića.

Igrao se 51. minut, kada je Donji Srem iz jedne, naizgled, bezazlene situacije uspeo da smanji rezultat i unese neizvrsnost u završetak. Nakon centaršuta sa leve strane Milinković-Savić je pokušao da uhvati loptu jednom rukom, ali mu ispada i dolazi Lakićevića, koji je glavom sproveo u mrežu.

U tim trenucima očekivao se silovit pritisak Donjeg Srema, međutim, Sremci kao da nisu imali jasan plan kako da dođu do gola Vojvodine, te su dugačkim loptama pokušavali da urade nešto više, međutim, sve te visoke lopte dobrana Vojvodine, predvođena kapitenom Pekarićem, rešavala je bez nekih većih poteškoća. Ostalo je do kraja 1:2, za radost igrača Vojvodine i brigu Sremaca, koji su se ovim porazom približili mestu koje vodi u drugu ligu.

Zoran Govedarica, šef stručnog štaba FK „Donji Srem“ :

-„Mislim da smo imali veliki problem. Od poslednje četiri utakmice, od kako sam preuzeo ekipu samo jednu smo igrali kući. Tri utakmice na strani, jedna utakmica kod kuće i pokazalo se da Donji Srem ima problem igranja na domaćem terenu. Ovako važnu utakmicu tako loše, neagresivno i nedisciplinovano, naročito u prvom poluvremenu, nisam se tome od njih nadao. To sa ovom ekipom nisam trenirao i jako sam ljut na igrače, posebno kako su odigrali prvo poluvreme gde smo iz naših kardinalnih grešaka primili golove, a ekipa kakva je Vojvodina to ne prašta.Drugo poluvreme smo se malo trgli,ali to je bilo sve slabo.Još jednom ponavljam da nikako nisam zadovoljan, posebno pojedincima.Na taktičkom planu nisu uspeli da izvrše zadatke , ne koje smo se dogovarali, nego koje smo uvežbavali ove nedelje. Došao je do izražaja pojedinačni kvalitet igrača Vojvodine. Gostujućoj ekipi čestitam i želim im sve najbolje.Nama predstoji grčevita borba za opstanak,imamo još tri teške utakmice  od kojih su naredne dve sa direktnim konkurentima za opstanak.Ako se igrači brzo ne otrezne i ne uđu u igru kako su ulazili u prethodnim utakmicama, neće biti dobro. Pokušaćemo da podignemo ekipu, moramo da odigramo bolje ove naredne utakmice“.

Zlatomir Zagorčić, šef stručnog štaba FK„Vojvodina“ :

-„Jedno fenomenalno prvo poluvreme odigrano, sa puno šansi i mislim da smo mogli da ga privedemo kraju sa većim rezultatom. Nismo uspeli u tome i ono što nam se često dešava, kiks i pad koncentracije, primili smo gol. Ušla je malo pometnja u naše redove i ono što stalno pričam koliko je važna ta psihologija. Danas smo uspeli da iskoristimo dve šanse, jedan fantastičan gol postigao je Mića Ivanić,ali smatram da je model koji Vojvodina treba da praktikuje to prvo poluvreme , tako smo, kad pogledamo, igrali i protiv Partizana.Danas smo uspeli protiv jednog dobrog Donjeg Srema, pogotovo u drugom poluvremenu, gde je rezultat bio neizvestan do samog kraja, do poslednjeg sudijskog zvižduka.Čestitao bih igračima Donjeg Srema na fer i korektnoj igri, a mojim igračima na tri boda“.