superliga

Spartak – Vojvodina 0:1 (0:0)

SUBOTICA: Gradski stadion, gledalaca: 1.000. Sudija: Dejan Santrač (Pavliš). Strelac: Ivanić u 49. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Maksimović i Mezei (Spartak).

SPARTAK: Mirković 6, Dukić 6, Jakovljević 6, Antonić 6, Mezei 6 (Balabanović), Maksimović 6, Plavšić 6, Torbica 6, Mrkela 6 (Ilić), Ivanović 7 (Georgijević), Milić 6.

VOJVODINA: Žakula 7, Vasilić 6, Pankov 6, Pekarić 7, Nastić 6, Tumbasević 7, Sekulić 6, Ivanić 7 (Rogač), Asani 6 (Luković), S. Novaković 6, Stojanović 6 (Ćurko).

Posle tri utakmice bez ostvarene pobede, fudbaleri Vojvodine napravili su rezultatski zaokret i u finiš prvenstva moći će da uđu mnogo opušteniji. Nisu crveno-beli blistali u gradu na severu Bačke, ali su odigrali po priželjkivanom receptu Janka Tumbasevića iz najave susreta – mirno i strpljivo – upisavši tri velika boda.

Od početka Vojvodina je bila tim koji je više imao posed lopte, ali su prvi do prilike stigli „plavi golubovi“ i to u 5. minutu. Posle dubinske lopte upućene od Plavšića, Ivanović se našao u lepoj situaciji, ali je slabo šutirao, a iskusni golman Žakula lako zaustavio njegov udarac. Nisu napadači tima iz Novog Sada stvorili neku posebno opasnu situaciju pred golom domaćina, ali je u 10. minutu više mogao da učini Jovan Stojanović, kada je, posle centaršuta Slobodana Novakovića, krenuo glavom ka lopti, a onda ga je neko iz odbrane Spartaka povukao i osujetio.

Spartak je lagano uspostavljao terensku ravnotežu, ali prilika nije bilo do 40. minuta, kada je atraktivno pokušao da završi akciju ponovo Ivanović, ali je njegov šut završio daleko od gola i tek za po neki stidljivi aplauz sa tribina.

Već u četvrtom minutu nastavka, igrao se tada 49. minut, neobjašnjivu grešku napravio je levi bek subotičkog superligaša Mezei. Pokušao je da preseče jednu dubinsku loptu ka Asaniju, ali ga je ona preletela i on ju je, u svom šesnaestercu, dohvatio rukom. S malom zadrškom, a na asistenciju sudije iza gol-aut linije, arbitar Santrač je pokazao na belu tačku i bio potpuno u pravu. Loptu je na penaltik namestio mladi reprezentativac Srbije Mirko Ivanić i rutinerski je poslao u desni, a golmana Spartaka Mirkovića u levi ugao, pa je na semaforu zasijao rezultat 0:1.

Domaćin je pokušao da malo podigne intenzitet susreta i kroz veći posed da stigne do gola Novosađana, pa je u 53. minutu Ivanović šutirao, a Žakula lako ukrotio njegov pokušaj. Desetak minuta kasnije, međutim, mogla je i četa trenera Zlatomira Zagorčića da duplira vođstvo, kada je, posle centaršuta Novakovića, mogao bolje da reaguje štoper Radovan Pankov sa samo četiri-pet metara. Međutim, nije se najbolje snašao i dobra prilika je propala. U 68. minutu opet su zapretili domaći igrači, ali Stefan Ilić je dosta slabo šutirao, pa njegov pokušaj nije bio veći problem za odličnog golmana Srđana Žakulu.

Utakmica je tada ušla u mirnije vode, u kojima je ekipa trenera Petra Kurćubića želela, a nije umela, nekako da izjednači, dok su gosti trošili vreme i privodili posao kraju. Poslednju priliku da učini nešto više, imao je igrač Spartaka Georgijević u 88. minutu, ali je njegov pokušaj sa strane završio preko gola, čime je praktično utakmica bila rešena i bodovi su otišli u Novi Sad.