Filip Malbašić

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Konah’s kija rezultatom 1:0 (0:0), u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Pred oko 6.000 gledalaca na „Karađorđu“, strelac jedinog gola bio je Paločević u 86. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: M. Kordić – Lakićević (od 57. Jovančić), Miletić, Puškarić, Antić – Maksimović – Malbašić (od 82. Zličić), Meleg, Paločević, Babić (od 57. Ašćerić) – Trujić.

Konah’s ki: Denbi – Kirni, Horan, Moris – Smit, Vulf, Dž. Oven (od 89. M. Oven), Bejns, Šort – Vajld (od 81. Dejvis).

Prvih dvadesetak minuta proteklo je u veoma isprekidanoj igri, sa mnogo duela i faulova, što je više odgovaralo gostima iz Velsa. Vojvodina je prvu stopostotnu šansu uspela da napravi u 21. minutu, kada je Trujić izašao sam ispred golmana Denbija, ali je čuvar mreže gostiju odlično reagovao i odbranio udarac sa svega tri-četiri metra.

Samo nekoliko minuta kasnije, dobru priliku da se upiše u strelce imao je i Malbašić, ali je sa desetak metara iskosa sa desne strane šutirao preko gola. Već u narednom napadu, svoj udarac oprobao je i Puškarić, ali je i on bio zamalo neprecizan.

Vojvodina je bila tim koji je pokazivao napadačke ambicije, ali se na novu šansu čekalo sve do 43. minuta. Tada se Malbašić sjajno oslobodio svog čuvara i ušao u šesnaesterac, šutirao i pogodio stativu, a na odbijenu loptu je natrčao Trujić, ali ju je loše zahvatio i sa tri metra promašio prazan gol.

Prva prava šansa u drugom delu meča viđena je ponovo pred golom Konah’s kija i to u 54. minutu. Miletić je dobro proigrao Babića, koji je snažno šutirao sa oko pet metara iskosa sa desne strane, ali je Denbi dobro odbranio. Samo pet minuta kasnije, novu kolosalnu priliku crveno-beli su imali preko Trujića, koga je odlično proigrao Malbašić, ali je fudbaler Vojvodine šutirao pravo u čuvara mreže Velšana.

U 64. minutu, crveno-beli su izveli novu lepu akciju, kada je Paločević proigrao Antića na levoj strani, ovaj ubacio u šesnaesterac, a tamo Meleg šutirao iz prve, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative. Desetak minuta kasnije, udarcem sa preko 25 metara pokušao je i Maksimović, ali je i on bio neprecizan.

Konah’s ki je praktično svoj prvi udarac ka golu uputio tek u 77. minutu, kada je Vajld došao do jedne ispucane lopte i pokušao lob udarcem da savlada Kordića, ali nije bio dovoljno precizan.

Trenutak odluke zbio se u 86. minutu. Paločević je odlično prihvatio loptu u šesnaestercu Velšana i uspeo da savlada Džona Denbija, za ogromnu radost oko 6.000 navijača na „Karađorđu“. I nakon postignutog gola, Voša je nastavila da napada, ali je rezultat ostao 1:0.

Revanš utakmica na programu je narednog četvrtka u Rilu.