Nenad Lalatović i Srđan Maksimović

Šef stručnog štaba Vojvodine Nenad Lalatović čestitao je igračima svog tima na pobedi nad Crvenom zvezdom i istakao da je Voša danas bila bolja od svog protivnika.

U petom kolu plej ofa Super lige Srbije, Vojvodina je danas savladala Crvenu zvezdu rezultatom 1:3 (1:1).

– Čestitao bih obema ekipama na igri, po prilično teškom i sparnom vremenu, pogotovo u prvom poluvremenu. Što se tiče Vojvodine, jako dobro smo ušli u utakmicu, dobro stajali na terenu, dobro se kretali i koristili prostor iza leđa odbrane Crvene zvezde, što smo i planirali, jer „Marakana“ je velika i Zvezda na njoj uvek igra napadački. Baš iz takve jedne akcije, Trujić je umakao štoperima rivala i odlično iskoristio priliku. Posle toga smo nekako prestali da igramo i pustili Zvezdu da dominira, koja je i danas zaigrala u jako dobrom sastavu, sa Grujićem, Gavrićem, Plavšićem, Ristićem… Zasluženo su došli do izjednačenja. U drugom poluvremenu, zaigrali smo agresivnije i počeli da dobijamo duele, kao što je to učinio Malbašić sa njihovim štoperom kod drugog gola. Od tog trenutka, imali smo mnogo više prostora i došli i do trećeg gola. Zvezda je imala šanse da dođe do još jednog pogotka i mislim da smo danas realno bili bolji za jedan gol. Čestitam Crvenoj zvezdi na osvajanju titule na način kakav ne pamtim, njenim igračima, kao i svom kolegi Grofu Božoviću, koji je preporodio Crvenu zvezdu. Ja ga doživljavam pola Srbinom, pola Crnogorcem, pa zato kažem da je on najbolji trener i u Srbiji i u Crnoj Gori. Naravno, čestitam i mojim igračima. Pobedili smo Čukarički, sada i Zvezdu, što nije nimalo lako. Sledi nam još jedna teška utakmica protiv Borca, potom gostujemo Partizanu i tu se završava prvenstvo. Videćemo da li ćemo uspeti u našem cilju da izađemo u Evropu – kaže Lalatović.

Uz konstataciju da njegova ekipa trenutno igra najlepši fudbal u Srbiji, novinari su upitali trenera Vojvodine da li smatra da bi bila nepravda da Voša, s obzirom na brojne sudijske greške na njenu štetu tokom sezone, na kraju ne izbori plasman u Evropu.

– Mi na svakoj utakmici dajemo svoj maksimum, ali ovo je jedan novi tim. Zimus su nam otišli Ivanić, Ožegović i Stanisavljević, koji su zajedno dali 28 golova za polusezonu, a došlo je dosta novih igrača, koji dugo nisu igrali: Malbašić dve godine, Meleg godinu dana, Trujić šest meseci… Međutim, sklopili smo kockice i igramo sve bolje i bolje. Mnoge golove smo primili nesrećno, a da se fudbal umesto 90, igra 88 minuta, mi bismo danas bili drugi na tabeli. Sudijskih grešaka je bilo, ali ne bih o tome da pričam. Ja se nadam da ćemo izboriti Evropu, jer Vojvodina kao klub i Novi Sad kao grad to apsolutno zaslužuju – rekao je Lalatović.

U narednom kolu, Vojvodina će na svom stadionu za vikend dočekati ekipu Borca iz Čačka.