Nenad Lalatović

 

Pred utakmicu 27. kola Super lige Srbije protiv OFK Beograda, šef stručnog štaba Vojvodine Nenad Lalatović izjavio je da očekuje da će igrači dva tima poštenom i dobrom igrom poslati pravu sliku u UEFA o tome kakav je fudbal u Srbiji.

U 27. kolu Super lige Srbije, fudbalere Vojvodine sutra očekuje tradicionalno neugodno gostovanje OFK Beogradu. Uz Crvenu zvezdu, Partizan i Rad, OFK Beograd je jedini klub u Srbiji koji se može pohvaliti činjenicom da u susretima sa „starom damom“ ima pozitivan skor. Tačnije, „romantičari“ imaju samo jednu pobedu više, pa Voša sutra ima priliku da prvim trijumfom u ovoj polusezoni izjednači skor sa domaćinom.

U sportskoj javnosti u Srbiji, danas se pojavila vest da UEFA sumnja u to da je prethodni meč OFK Beograda, koji su plavo-beli odigrali protiv Spartaka, možda bio namešten, što je iznenadilo i šefa stručnog štaba Vojvodine Nenada Lalatovića, koji veruje da njegov tim na Omladinskom stadionu može da dođe do trijumfa.

– Protiv koga god da igra, Vojvodina uvek može da dođe do pobede. Na poslednje tri utakmice, nismo imali sreće u poslednjem minutu, ali nadam se da je to sada iza nas i da nam se takve stvari više neće dešavati. Očekuje nas jako teška utakmica, samim tim što se OFK Beograd nalazi u nezavidnoj poziciji. U prošlom kolu su izgubili u Subotici, a čitam po novinama da je UEFA poslala neko pismo u vezi sa našim prvenstvom i to baš povodom utakmice našeg sutrašnjeg protivnika. Nadam se da ćemo sutra i mi i oni, kao i sudija Nikolić, pokazati da je naše prvenstvo regularno i na taj način poslati jednu pravu sliku u UEFA. Verujem da je pred nama jedna dobra, prava prvenstvena utakmica i da će gospodin Nikolić biti na nivou na kojem je sinoć bio Mažić u Mančesteru. Znamo šta nam je činiti i nadam se da ćemo od prvog do poslednjeg minuta izgarati u želji da osvojimo prva tri boda u drugom delu sezone – kaže Lalatović.

Zbog kartona, za crveno-bele sutra neće igrati štoper Lazar Rosić i vezista Dušan Mićić.

– Rosića će zameniti Miletić, dok će u veznom redu igrati Maksimović i Sekulić – jasan je Lalatović.

Ipak, na pitanje novinara, trener Vojvodine nije želeo da otkrije ko će zaigrati na mestu levog beka.

– Imamo dvojicu kandidata za to mesto – ostao je zagonetan Lalatović.

Utakmica između OFK Beograda i Vojvodine na programu je u subotu od 14 časova, uz direktan televizijski prenos na prvom kanalu Radio televizije Vojvodine.