Након првог тријумфа у пролећном делу сезоне, шеф стручног штаба Војводине Ненад Лалатовић изјавио је да је задовољан данашњом победом те да су играчи још једном показали да су понос Војводине.

Војводина је данас савладала екипу Вождовца 2:0 (0:0), у 22. колу Супер лиге Србије.

–  Честитам и једној и другој екипи на данас приказаној игри. Честитао бих и Вождовцу као екипи где сам и био тренер и мом колеги и његовим играчима желим пуно среће у даљем току такмичења.  Мислим да смо данас заслужено победили, да је од првог минута наш циљ био да победимо и да освојимо три бода. Кад се узме у обзир какву смо утакмицу имали на Бановом Брду где смо губили 2:0 па преокренули на 3:2 и примили гол у том 97. минуту.  Тад екипа није пала него се дигла и данас победила – рекао је Лалатовић.

Према његовим речима, неопходно је било вршити притисак на задњу линију Вождовца како би успели постићи гол.

–  Прво полувреме смо ми покушавали, Вождовац је добро стaјао на терену. Они су један сјајан тим који игра фудбал, који тачно зна шта хоће, али ми смо знали ако будемо били дисциплиновани, будемо вршили притисак на ту њихову задњу линију, где они хоће да играју од позади са голманом, са два штопера са задњим везним, да нам је ту шанса да некако узмемо лопту на њихових двадесет метара и да је тако много лакше да дамо гол. Управо тако смо тај други гол и дали, Дринчић је одузео лопту, Бојић дао гол. Код првог гола исто је била једна лепа акција по боку, где Гемовић избацује Ђорђевића који сјајно из прве центрира, а Вукадиновић прати другу стативу и даје тај први гол – каже Лалатовић.

У првом полувремену приметан је био и недостатак завршнице.

–  У првом полувремену Симић је имао стопостотну шансу где је изашао један на један са голманом, имали смо и још неке полушансе . Мислим да је требало да будемо мало „гладни“ за тај гол у завршници. Једноставно стварамо шансе, али нисам задовољан колико голова дајемо – истакао је Лалатовић.

Данашњом победом, Војводина је учврстила трећу позицију на табели и тренутно има седам бодова мање од другопласираног Партизана, а четири бода више од четвртопласиране екипе Чукаричког.

–  Данас је ипак најбитније да смо победили са два према нула, да смо се учврстили на трећој позицији и наш циљ је да изађемо у Европу и да што даље догурамо у Купу. Упутио бих све честитке мојим играчим, још једном су показали да су они понос Војводине и да само тако треба да наставе – нагласио је Лалатовић.

У наредном колу, Војводина ће се у Лучанима састати са екипом Младости, а тај меч биће одигран у недељу.