Званична страница ФК Војводина
/, Prvi tim, Sezona, Super Liga Srbije, Вести, Издвојено/Мреже остале нетакнуте

Мреже остале нетакнуте

Фудбалери Војводине играли су нерешено 0:0 против Земуна, у 17. колу Супер лиге Србије.

Пред око 1.000 гледалаца на “Карађорђу”, екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков – Стојковић, Граовац (од 55. Веселиновић), Саничанин, Лазаревић – Зломислић (од 44. Ђурић), Милојевић – Гојков (од 76. Гајић), Арсић, Винсент – Бједов.

Земун: Милошевић – Тошески, Вукадиновић (од 91. Ђаловић), Кукуличић (од 81. Сомаеб), Аземовић – Луковић, Мркаић, Трајковић, Вучић – Савић (од 69. Томић), Лукић.

Прва прилика на утакмици виђена је у деветом минуту, а имали су је фудбалери Земуна. Центаршут из слободног ударца са десне стране искористио је Вучић да упути ударац главом са око седам метара, али је лоше захватио лопту, која је отишла високо преко гола. На другој страни, Воша је узвратила седам минута касније, када је у шеснаестерцу гостију Стојковић добро проиграо Гојкова, који је са око пет метара искоса покушао да савлада Милошевића, али му је чувар мреже Земуна ушао у шут и спречио погодак.

Након тога, утакмица је ушла у период без изразитијих шанси, да би тек у 45. минуту Војводина имала нову добру прилику. После лепе акције, Стојковић је са гол аут линије одиграо повратни пас у петерац, где је Винсент упутио ударац из прве, али је лопта отишла преко гола. Нова шанса виђена је већ у 51. минуту, када је Лазаревић добро проиграо Гојкова, који је шутирао са око седам-осам метара искоса, али је Милошевић одбранио.

Већ у следећем нападу, и Земун је могао до поготка, пошто је Вукадиновић био у прилици и шутирао са око осам метара искоса, али је Роцков истрчао и зауставио тај ударац. У 56. минуту, поново су црвено-бели били у шанси и то чак два пута: најпре након продора и центаршута Милојевића, Бједову је шут са свега три метра одбранио Милошевић, а недуго затим чувар мреже гостију је у сличној ситуацији зауставио и ударац Стојковића.

У 79. минуту, досуђен је једанаестерац за Војводину. У гужви у шеснаестерцу Земуна, судија Зоран Широки је, након краћег размишљања, проценио да је дошло до играња руком од стране неког од гостујућих фудбалера и досудио пенал за Војводину, али је голман Милошевић одбранио ударац Арсића, успевши чак и да ухвати лопту.

До краја сусрета, играло се отворено на обе стране и обе екипе су покушавале да дођу до гола који би им донео победу, али су мреже ипак остале нетакнуте, па је утакмица завршена ремијем.

2018-11-25T10:34:42+00:0025. новембра 2018.|