Фудбалери Војводине победили су екипу Мачве резултатом 1:0 (1:0), у 17. колу Супер лиге Србије.

У мечу који је одигран без присуства гледалаца на „Карађорђу“, стрелац јединог гола на утакмици је био Мркаић у 32. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Вуклиш – Андрић, Ђурић, Деветак, Ђорђевић – Дринчић, Стојковић – Зукић, Човић, Гемовић – Мркаић (од 64. Младеновић).

Мачва: Гордић – Ивић, Обровац, Ортиз, Марковић (од 72. Пејовић) – Дабић, Мијаиловић, Зукановић (од 79. Ђоковић), Ристивојевић – Кнежевић, Божић (од 46. Михајловић).

Воша је прву прилику имала у шестом минуту, када је Ђорђевић центрирао са леве стране, а Човић упутио ударац главом, али је лопта отишла поред стативе. Мачва је узвратила у 23. минуту, такође после центаршута са леве стране, када је ударац главом упутио Мијаиловић, али је одлично одбранио Вуклиш.

У 28. минуту, ударац са око 20 метара искоса је упутио Зукић, али је лопта отишла поред стативе. Само минут касније, после доброг продора по левој страни, са петнаестак метара искоса је шутирао Гемовић, али је Гордић одбранио.

Ипак, у 32. минуту, Воша је дошла до предности. Дринчић је центрирао из корнера, а Мркаић добро скочио у шеснаестерцу гостију и главом довео свој тим у вођство од 1:0.

Само пет минута касније, Мркаић је имао фантастичну прилику да постигне још један погодак, али са два-три метра удаљености није успео да проследи лопту у мрежу. На другој страни, Мачва је до изједначења могла у 66. минуту, када је са око 20 метара одлично шутирао Мијаиловић, али је Вуклиш још једном сјајно одбранио.

До краја меча, посед лопте је чешће био на страни Војводине, чији играчи су имали још две-три солидне прилике да увећају своју предност, при чему је најбоља била она у 90. минуту, када је Гордић одбранио ударац Гемовића. Ипак, промене резултата више није било, па је „стара дама“ остварила још једну минималну победу и тако освојила нова три бода у овом првенству.