Фудбалери Војводине победили су екипу Кршког резултатом 0:1 (0:1), у пријатељском мечу одиграном у истоименом граду у Словенији.

Пред око 100 гледалаца на стадиону „Матија Губец“, стрелац јединог гола на утакмици био је Зукић у 45. минуту.

На овом мечу, екипе су наступиле у саставима:

Кршко: Залокар – Флорјанц (од 46. Збиљски), Филиповић (од 46. Перић), Закрајшек, Српак (од 46. Мрвич) – Дадић (од 46. Будан), Жабец (од 46. Штефанец), Ригони (од 46. Штајцер) – Соклер (од 46. Баришић), Марциус (од 46. Смиљанич), Пушкарић (од 46. Попић).

Војводина: Симић (од 70. Тороман) – Стојковић (од 62. Лазаревић), Веселиновић, Саничанин (од 46. Ђурић), Деветак (од 62. Вучић) – Винсент (од 46. Кокир), Дринчић, Бојић (од 46. Милојевић), Нешковић (од 40. Зукић) – Матић, Ђуричин (од 70. Топић).

Војводина је поново била много бољи ривал од свог противника, али за разлику од претходних мечева, није била толико успешна у реализацији. Прва прилика виђена је у 26. минуту, када је Матић са пет метара упутио ударац из прве, али је шутирао право у голмана.

Само минут касније, после корнера који је извео Дринчић, поново је Матић био у прилици. Овога пута, упутио је ударац главом, али је лопта отишла преко гола, да би у 35. минуту била виђена лепа акција када је Стојковић одлично проиграо Ђуричина, који је избио сам испред голмана и лобовао га, а лопта отишла неколико центиметара поред стативе.

У 38. минуту, Огњен Ђуричин је добио други жути картон, односно црвени, али уз сагласност домаћег тренера, могао је да настави игру, да би у последњем минуту првог полувремена био виђен једини погодак на утакмици.

На десној страни терена, Винсент је прихватио лопту и дриблингом сјајно прошао поред свог чувара, а потом и одиграо пас пред гол, где је до лопте дошао Зукић и са десетак метара успео да се упише у стрелце.

У другом полувремену, за само два минута, домаћини су имали две добре прилике. Најпре је у 57. минуту добар ударац са око 20 метара упутио Попић, а потом су играчи Кршког извели лепу акцију која је завршена шутем Смиљанича са ивице шеснаестерца. Међутим, у оба случаја, лопта је отишла неколико центиметара поред стативе.

Већ у 63. минуту, Војводина је могла да удвостручи вођство после доброг центаршута Матића, али је Ђуричин са пет метара шутирао високо преко гола, да би у 70. минуту борбени Ђуричин одузео лопту на противничкој половини и додао је до Кокира, чији је шут са око 12-13 метара одбранио голман Залокар.

Лепа акција Војводине виђена је и у 78. минуту, када су дупли пас одиграли Зукић и Кокир, али је ударац овог другог поново одбранио чувар мреже словеначког тима. Коначно, у 90. минуту, Војводина је пропустила две нове сјајне прилике за погодак. У оба случаја, у шанси се нашао Зукић, али је и у овим ситуацијама као победник изашао голман Кршког Залокар.