Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Krškog rezultatom 0:1 (0:1), u prijateljskom meču odigranom u istoimenom gradu u Sloveniji.

Pred oko 100 gledalaca na stadionu „Matija Gubec“, strelac jedinog gola na utakmici bio je Zukić u 45. minutu.

Na ovom meču, ekipe su nastupile u sastavima:

Krško: Zalokar – Florjanc (od 46. Zbiljski), Filipović (od 46. Perić), Zakrajšek, Srpak (od 46. Mrvič) – Dadić (od 46. Budan), Žabec (od 46. Štefanec), Rigoni (od 46. Štajcer) – Sokler (od 46. Barišić), Marcius (od 46. Smiljanič), Puškarić (od 46. Popić).

Vojvodina: Simić (od 70. Toroman) – Stojković (od 62. Lazarević), Veselinović, Saničanin (od 46. Đurić), Devetak (od 62. Vučić) – Vinsent (od 46. Kokir), Drinčić, Bojić (od 46. Milojević), Nešković (od 40. Zukić) – Matić, Đuričin (od 70. Topić).

Vojvodina je ponovo bila mnogo bolji rival od svog protivnika, ali za razliku od prethodnih mečeva, nije bila toliko uspešna u realizaciji. Prva prilika viđena je u 26. minutu, kada je Matić sa pet metara uputio udarac iz prve, ali je šutirao pravo u golmana.

Samo minut kasnije, posle kornera koji je izveo Drinčić, ponovo je Matić bio u prilici. Ovoga puta, uputio je udarac glavom, ali je lopta otišla preko gola, da bi u 35. minutu bila viđena lepa akcija kada je Stojković odlično proigrao Đuričina, koji je izbio sam ispred golmana i lobovao ga, a lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

U 38. minutu, Ognjen Đuričin je dobio drugi žuti karton, odnosno crveni, ali uz saglasnost domaćeg trenera, mogao je da nastavi igru, da bi u poslednjem minutu prvog poluvremena bio viđen jedini pogodak na utakmici.

Na desnoj strani terena, Vinsent je prihvatio loptu i driblingom sjajno prošao pored svog čuvara, a potom i odigrao pas pred gol, gde je do lopte došao Zukić i sa desetak metara uspeo da se upiše u strelce.

U drugom poluvremenu, za samo dva minuta, domaćini su imali dve dobre prilike. Najpre je u 57. minutu dobar udarac sa oko 20 metara uputio Popić, a potom su igrači Krškog izveli lepu akciju koja je završena šutem Smiljaniča sa ivice šesnaesterca. Međutim, u oba slučaja, lopta je otišla nekoliko centimetara pored stative.

Već u 63. minutu, Vojvodina je mogla da udvostruči vođstvo posle dobrog centaršuta Matića, ali je Đuričin sa pet metara šutirao visoko preko gola, da bi u 70. minutu borbeni Đuričin oduzeo loptu na protivničkoj polovini i dodao je do Kokira, čiji je šut sa oko 12-13 metara odbranio golman Zalokar.

Lepa akcija Vojvodine viđena je i u 78. minutu, kada su dupli pas odigrali Zukić i Kokir, ali je udarac ovog drugog ponovo odbranio čuvar mreže slovenačkog tima. Konačno, u 90. minutu, Vojvodina je propustila dve nove sjajne prilike za pogodak. U oba slučaja, u šansi se našao Zukić, ali je i u ovim situacijama kao pobednik izašao golman Krškog Zalokar.