Фудбалери Војводине победили су екипу Напретка резултатом 2:1 (1:1), у 17. колу Супер лиге Србије.

Пред око 1.000 гледалаца на „Карађорђу“, стрелци за Вошу били су Матић у 10. (п) и Гемовић у 86, док је гол за госте постигао Зец у 28. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков – Стојковић, Веселиновић, Саничанин, Деветак – Дринчић, Топић – Ђуричин (од 46. Гемовић), Бојић, Винсент (од 90. Ђуришић) – Матић (од 66. Зукић).

Напредак: Милошевић – Обрадовић, Миловановић, Ескић (од 90. Илић), Ивановић – Гаврић (од 80. Вукадиновић), Бјелош, Зец, Спремо – Ђорић, Ћуковић.

Специјални гости ФК Војводина на овом мечу били су око 70 дечака из омладинске школе ФК Борац из Бањалука, који су утакмицу посматрали са западне трибине „Карађорђа“, а на терену, већ у осмом минуту, досуђен је једанаестерац за Војводину. У шеснаестерцу гостију, Стојковић је оборен од стране Бјелоша, а судија Срђан Јовановић је досудио пенал за Вошу. Сигуран реализатор најстроже казне био је Матић и тако довео свој тим у вођство.

Међутим, у 28. минуту, Крушевљани су успели да изједначе. После центаршута са десне стране, Зец је добро скочио у шеснаестерцу Војводине и прецизним ударцем главом са око седам метара успео да поравна резултат.

Само четири минута касније, Ивановић је директно из корнера покушао да савлада Роцкова, али је голман Војводине избио лопту у корнер, након којег је добро шутирао Ђорић, али је лопта отишла преко гола. На другој страни, Воша је узвратила у 56. минуту, када је добар волеј-ударац са петнаестак метара искоса упутио Деветак, али је лопта отишла неколико центиметара изнад пречке.

Још боља шанса за црвено-беле уследила је у 64. минуту, када је Винсент сјајно утрчао у празан простор, прошао поред једног играча Напретка и изашао сам испред голмана Милошевића, али је лопта, након његовог ударца, погодила стативу гола гостију. Винсент је добро шутирао и два минута касније, али је овога пута Милошевић одбранио.

У финишу утакмице, лопта је готово константно била у поседу фудбалера Војводине, а њихова упорност се исплатила у 86. минуту, када су дошли до другог поготка. После центаршута са десне стране, лопта је на око 12-13 метара искоса дошла до Гемовића, који је шутирао и постигао, како се испоставило, победоносни гол за свој тим.