Aleksandar Paločević

Fudbaleri Vojvodine i Borca igrali su nerešeno 1:1 (0:0), u prvom meču 26. kola Super lige Srbije.

Pred oko 500 gledalaca na stadionu „Karađorđe“, strelac jedinog gola za Vojvodinu bio je Meleg u 72, dok je Borac do izjednačenja došao autogolom Mićića u 91. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Perić – Lakićević, Rosić, Pankov, Nastić – Jovančić (od 73. Sekulić), Mićić – Malbašić, Paločević (od 59. Meleg), Trujić (od 54. Babić) – Ašćerić.

Borac: Bajić – Tanasin, Krstić, Maslać, Kostić – Balabanović, Todorović (od 84. Sotirović), Petraci (od 57. Vukmirović), Jovanović (od 77. Bangura) – Zorić, Vujaklija.

Prvih pola sata igre proteklo je u izjednačenoj igri, tokom koje nije bilo izrazitih šansi. Prva dobra prilika na utakmici, ujedno i jedina prava šansa u prvom delu meča, viđena je u 32. minutu, kada je Mićić dobro proigrao Paločevića, a ovaj još bolje uposlio Ašćerića. Napadač Vojvodine šutirao je sa tri metra iskosa sa leve strane, ali je golman Bajić uspeo da odbije loptu u korner.

Vojvodina je počela ofanzivnije u drugom poluvremenu, pa je prva prilika viđena već u 48. minutu. Lepa akcija završila se proigravanjem Jovančića za Ašćerića, centarfor crveno-belih je ponovo šutirao, ovoga puta sa sedam-osam metara iskosa sa leve strane, ali je Bajić i taj udarac odbranio.

Na drugoj strani, Borac je opasno pripretio u 57. minutu. Zorić je odlično prošao pored Pankova i uposlio Vujakliju, a ovaj šutirao sam sa oko 10 metara, ali je promašio okvir gola.

Vojvodina je polako stezala obruč oko gola rivala, ali je teško dolazila u priliku da uputi udarac. Međutim, u 72. minutu, dosuđen je slobodan udarac za crveno-bele na oko 30 metara od gola Borca. Izveo ga je Meleg, a Malbašić glavom pokušao da zahvati loptu, dovoljno da prevari Vladimira Bajića, pa je vezista Vojvodine direktno iz slobodnog udarca zatresao mrežu.

Meleg je mogao da povisi vođstvo Voše na 2:0 u 75. minutu, šutirao je neometan sa ivice kaznenog prostora, ali pravo u golmana Čačana. Na drugoj strani, gosti su uzvratili u 80. minutu. Posle kornera koji je izveo Zorić, Maslać je glavom zahvatio loptu, ali je ona prohujala pored stative Vošinog gola.

U 83. minutu, srca navijača Vojvodine zaledio je Milorad Balabanović udarcem sa oko 25 metara, kada je lopta, na sreću crveno-belih, pogodila samo prečku Perićevog gola.

Do kraja susreta, Borac je više napadao, a do izjednačenja je stigao u 91. minutu. Posle kornera sa desne strane, u šesnaestercu Vojvodine najbolje se snašao tamnoputi Bangura, da bi potom neoprezno reagovao Mićić i prosledio loptu iza leđa Perića.

Nakon dva minuta, posle koškanja igrača ispred kaznenog prostora Borca, sudija Jovanović odlučio je da Mićiću pokaže crveni karton, što je bilo i poslednje uzbuđenje na utakmici.

U narednom kolu, crveno-bele sledećeg vikenda očekuje gostovanje OFK Beogradu.