Dobrica Tegeltija

Omladinci Vojvodine pobedili su ekipu Torina rezultatom 2:1 (1:0), u prvom kolu grupe C Kupa prijateljstva.

Strelci za Vošu bili su Tegeltija u trećem i Zukić u 37, dok je gol za Italijane postigao De Piero u 51. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Toroman – Bjeković, Jakovljević, Jeličić, Mitrović – Tegeltija, Kurtiši, Topić, Nešković – Savić, Zukić.

Torino: Ćirčio – Menga, Ambrogio, Međa, Batisteli – De Piero, Roveli, Marani, Kiapino – Serbuti.

Treba naglasiti i to da je Torino završio meč sa dvojicom igrača manje, pošto su crvene kartone u 57. i 63. minutu dobili Munari i Siterio, koji su u igru ušli u drugom poluvremenu.

U drugom meču prvog kola grupe C, sastali su se Dinamo (Zagreb) i Budućnost (Podgorica), ali je utakmica prekinuta u 14. minutu zbog nevremena, pa će biti nastavljena u sredu u 10 časova. U drugom kolu ove grupe, u sredu od 18 časova sastaće Vojvodina – Dinamo i Torino Budućnost.

Utakmica između Voše i Dinama igraće se na terenu Švarcarija 1, uz direktan prenos na drugom kanalu televizije Sport klub.