Kragujevac

Pomoćni teren stadiona „Čika Dača“

Gledalaca :          100

Sudija :               Uroš Vuković (Kragujevac)

Strelci :               Makarić (34. min), Spremo (40. min) i Ferati (85. min iz jedanaesterca)

Žuti karton :        Kostić, Živanović i Matanović (Radnički 1923), Cvijić, Jorgić i Gaćinović (Vojvodina)

Radnički 1923 :   Kostić, Šimunović, Bojan Miljuš, Vidović, Petrović, Živanović, Stević, Đorđević, Andrić, Komljenović, Dejan Miljuš

Igrali su još :       Popović, Ratković, Sinđelić, Vraštanović i Matanović

Vojvodina :          Čavić, Nikolić (Kanostrevac), Jorgić (Kočović), Kremenović, Petrić, Cvijić, Makarić, Milinković-Savić, Gaćinović, Ferati, Spremo (Grgić)

Marko Kordić, Nastić, Glumčević, Pankov, Sekulić, Janjušević, Kosović, Meleg, Ilić i Marković …Ako ste mislili da je ovo sastav u kojem je nastupila Vojvodina-niste u pravu. To je spisak igrača koji NISU IGRALI. Koliko su „crveno-beli“ nadmoćni nad ostatkom lige govori i ova činjenica. Ali to već spada u klasiku srpskog omladinskog fudbala (kao barok, romantizam ili renesansa …)

Rutinski i sa „pola gasa“ mladi igrači trenera Kosanovića uknjižili su 12-tu prvenstvenu pobedu, ovog puta nad ekipom Radničkog 1923. Vojvodina je igrala strpljivo, čvrsto i disciplinovano ne dozvolivši domaćinu da ni u jednom momentu opasnije zapreti Čaviću. Na samom početku susreta gosti iz Novog Sada imali su priliku za vođstvo kada je Milinković-Savić presekao napad Radničkog, odmah uposlio Sprema koji je šutirao sa 16 metara ali nedovoljno jako i precizno.
U 22. minutu peh za Novosađane. Prilikom jednog duela na sredini terena povredio se Stefan Nikolić kojeg je zamenio Mitar Kanostrevac. Upravo je  Kanostrevac  bio jedan od najzaslužnijih za vođstvo Vojvodine. Desni bek „crveno-belih“ ubacio se u napad, odlično centrirao pred gol Radničkog gde je Ferati propustio loptu kroz noge i tako otvorio prostor Milinkoviću za udarac. Golman Kragujevčana  u prvi mah je sačuvao svoju mrežu odbivši loptu na ivicu šesnaesterca gde je dočekao Makarić i rezantnim udarcem pogodio donji desni ugao. Šest minuta kasnije Voša udvostručuje svoju prednost. Milan Spremo je primio loptu na desnoj strani, povukao loptu u sredinu i iz trka opalio sa nekih 25 metara. Za razliku od šuta sa početka utakmice, ovog puta  bio je  mnogo precizniji- 0 : 2.
Kragujevčani su u prvih 45 minuta pokušavali, uglavnom dubinskim loptama na najopasnijeg napadača Andrića ali je odbrana Vojvodine na čelu sa kapitenom Petrićem lako rešavala situacije pred svojim golom.
Drugi deo igre bio je, što se tiče slike na terenu, još ubedljiviji u korist gostiju. Voša je strpljivo „plela mrežu“ oko gola Radničkog čiji igrači tokom drugog poluvremena jedva da su u par navrata prešli polovinu terena. U 68. minutu Edin Ferati je iz slobodnog udarca sa 30 metara pogodio stativu, da bi 5 minuta pre kraja isti igrač postavio konačan rezltat. Sjajno proigravanje u kazneni prostor Mijata Gaćinovića za Luku Grgića kojeg u čistoj situaciji za gol nepropisno zaustavlja čuvar mreže Kostić. Žuti karton i kazneni udarac  koji u gol pretvara Ferati za konačnih, ubedljivih i zasluženih 0 : 3
37 bodova (12 više od drugoplasiranog), gol razlika 47 : 7 i titula jesenjeg prvaka.
…Zar je neko sumnjao
?

KADETSKA LIGA SRBIJE

RADNIČKI 1923-VOJVODINA  3 . 1

Sudija :               Pavle Ilić (Kragujevac)

Strelci :               Urošević 2 i Nedeljković (za Radnički 1923), Ćurko (za Vojvodinu)

Radnički 1923 :    Najdanović, Miletić, David Nikolić, Gavrović, Spasojević, Gočanin, Simić, Trajković, Urošević, Nedeljković, Stefan Nikolić

Vojvodina :          Petrić, Vukaljević, Janković, Desančić, Fimić, Milić, Petrović, Vujošević, Zličić, Ćurko, Stamenić

DŽABE ŠANSE, SAMO SE GOLOVI BROJE

Kadetska selekcija kragujevačkog Radničkog 1923 zasluženo je došla do pobede nad favorizovanim gostima. Mladi „crveni đavoli“ više su želeli pobedu, uložili silan napor i uz to bili miljenici sreće (a sreća prati hrabre).
Uzalud je bilo pulenima trenera Šarčevića što su loptu u svom posedu držali duže, stvorili nekoliko kolosalnih prilika, primili sumnjiv prvi gol (na intervenciju pomoćnog sudije), poništen im je pogodak (neka mi neko objasni kako može biti ofsajd kod autogola) …međutim domaći igrači su znali da svoje šanse konkretizuju i materijalizuju i na tome im treba odati priznanje.
Odbrana Novosađana nije bila na visini zadatka jer su sva tri gola Radničkog bila plod kardinalnih grešaka igrača Vojvodine.