Фудбалери Војводине победили су екипу Спартака резултатом 2:0 (2:0), у 11. колу Супер лиге Србије.

Пред око 1.500 гледалаца на „Карађорђу“, стрелци за Вошу били су Бојић у 24. и Николић у 41. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков – Стојковић, Веселиновић, Саничанин, Деветак – Ђуричин (од 73. Нешковић), Дринчић, Ђуришић, Бојић – Матић (од 66. Кокир), Николић (од 59. Зукић).

Спартак: Докић – Јочић (од 80. Видаковић), Иванчевић, Срећковић (од 46. Карнеиро), Милошевић – Денковић, Дунђерски, Обрадовић, Туфегџић (од 79. Шормаз) – Марчић, Оташевић.

Играчи два тима на терен су изашли у мајицама „И ја сам донор“, чиме су на симболичан начин желели да скрену пажњу јавности на значај завештања органа, чиме се многим људима у одсудним тренуцима може спасити живот.

Одмах потом, директор медијског сектора Фудбалског савеза Србије Небојша Петровић уручио је најновије моделе ручног сата марке „G Shock“ фудбалерима Војводине Огњену Ђуричину и Николи Дринчићу, као награду за најлепше голове постигнуте у другом и 10. колу Супер лиге Србије.

Након што је извршена додела награда, играчи и сви присутни на стадиону минутом ћутања одали су почаст Милораду Миливојевићу, бившем дугогодишњем масеру ФК Војводина и члану стручног штаба у сезони када је освојена друга шампионска титула, који је недавно преминуо у Новом Саду у својој 83. години.

Када је утакмица почела, Војводина је већ у другом минуту имала одличну прилику да дође у вођство, али је лопта, након ударца Стојковића са петнаестак метара искоса, погодила стативу гола Спартака. Само 10 минута касније, након доброг додавања Матића, у шанси је био и Ђуричин, али је његов шут са 13-14 метара искоса одбранио голман Докић.

На нову шансу се чекало до 18. минута, када је Дринчић извео слободан ударац, а Матић са три-четири метра искоса упутио ударац главом, али је лопта прошла неколико центиметара поред стативе. Међутим, већ шест минута касније, црвено-бели су успели да дођу до предности.

Након центаршута у шеснаестерац Спартака, Николић је главом сјајно одложио лопту до Бојића, који ју је прецизним ударцем са око седам метара искоса послао под пречку голмана Докића.

Већ у 41. минуту, било је 2:0 за Вошу. Овога пута, корнер је извео Дринчић, неко од играча гостију је покушао главом да избије лопту, али је она дошла право до Николића, који ју је главом са три метра само проследио у мрежу.

На другој страни, Спартак је могао да узврати у 45. минуту, али је, након центаршута Дунђерског и ударца главом Денковића, лопта прошла поред стативе гола Војводине. Суботичани су још бољу шансу имали у 71. минуту, када је поново Денковић могао да савлада Роцкова, али је чувар мреже Војводине одбранио његов ударац са свега пет метара искоса.

До краја меча, играло се отворено на обе стране, али је виђено тек неколико полуприлика. Упркос стеченом вођству, лопта је чешће била у поседу фудбалера Војводине, који су најближи новом голу били након ударца Дринчића из даљине, али је Докић одбранио његов шут.

Резултат је остао непромењен, па је победа у 60. војвођанском дербију припала Војводини.