Фудбалери Војводине победили су екипу Пролетера резултатом 2:0 (0:0), у 19. колу Супер лиге Србије.

У мечу који је одигран без присуства гледалаца на „Карађорђу“, стрелац оба гола био је Вукадиновић у 52. и 91. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Вуклиш – Андрић, Ђурић, Деветак, Ђорђевић – Дринчић, Стојковић – Зукић (од 46. Вукадиновић), Човић, Гемовић – Мркаић (од 86. Бјековић).

Пролетер: Петрић – Митровић, Миросављев, Ковачевић, Леандро – Илић, Андрејевић, Милошевић, Бабић – Живојиновић (од 64. Кнежевић), Којић (од 77. Галић).

Пред почетак утакмице, одржан је минут ћутања у знак почасти према недавно преминулом шефу стручног штаба ТСЦ-а Золтану Сабу, који је од 1992. до 1996. године био играч Војводине, а потом и у два наврата (2012. и 2016) обављао функцију помоћног тренера „старе даме“.

Прва стопостотна прилика на мечу је виђена у 15. минуту, а имали су је фудбалери Пролетера. Митровић је шутирао са око пет метара искоса, Вуклиш је одбранио, а на лопту је потом натрчао Бабић, али је са два метра промашио небрањену мрежу. На другој страни, у 25. минуту је узвратио Мркаић, ударцем из окрета са око осам-девет метара, али је лопта погодила спољни део мреже.

Међутим, у 52. минуту, Војводина је повела. Вукадиновић је прихватио сјајан дубински пас у шеснаестерцу Пролетера и прецизним ударцем са око 11-12 метара искоса довео свој тим у вођство.

Од тог тренутка, играло се углавном на средини терена, да би у 83. минуту Галић имао сјајну прилику за гостујући тим, али је лопта поново отишла ван оквира гола Војводине. Екипа са Слане Баре је до краја меча још агилније покушавала да дође до изједначења и тако избегне пораз, али је Воша била та која је у 91. минуту поново променила резултат.

После контранапада, Гемовић је одиграо пас пред гол до Вукадиновића, који је само натрчао на лопту и постигао други гол за свој тим. Војводина је тако победом завршила 2020. годину, која ће у историји клуба остати записана као година у којој је освојен други трофеј Купа Србије.