Фудбалери Војводине победили су екипу Партизана резултатом 3:2 (1:1), у 30. колу Супер лиге Србије.

Пред око 5.000 гледалаца на „Карађорђу“, стрелци за Вошу били су Матић у трећем и 97 и Гајић у 104, док су голове за госте постигли Тошић у 45. и Ивановић у 105. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков – Лазаревић, Веселиновић, Саничанин, Деветак – Митошевић, Зломислић (од 88. Зукић) – Гојков (од 92. Гајић), Ђурић, Милојевић (од 57. Нешковић) – Матић.

Партизан: Стојковић – Вулићевић, Павловић, Валијенте, Урошевић – Здјелар, Шћекић – Закарић (од 55. Ивановић), Пантић (од 87. Илић), Тошић (од 98. Смиљанић) – Гомеш.

Пред почетак утакмице, одржан је минут ћутања у знак почасти на недавно преминулог фудбалера Војводине Драгана Бошњака (1956. – 2019), члана генерације која је 1977. године освојила Средњоевропски куп, једини међународни трофеј у клупским витринама.

Након што је утакмица почела, већ у трећем минуту, Војводина је повела. На средини терена, Вулићевић је одиграо погрешан пас ка Митошевићу, који је потом одлично проиграо Матића, а он је утрчао иза леђа одбране Партизана, изашао сам испред Стојковића и рутински га савладао.

Само три минута касније, Партизан је могао да изједначи из слободног ударца који је извео Тошић, али је лопта отишла неколико центиметара преко пречке. Од тог тренутка, гости су преузели иницијативу и више имали лопту у свом поседу, али су до поготка дошли из прекида и то тек у другом минуту надокнаде првог полувремена.

Поново је досуђен слободан ударац за Партизан, овога пута на око 20 метара од гола Војводине, и поново је шутирао Тошић, с тим да је, у овом случају, лопта завршила у рашљама голмана Роцкова.

У другом полувремену, у 60. минуту, услед шовинистичко-националистичког скандирања навијача Партизана, главни судија утакмице Милош Ђорђић је прекинуо меч, а након што се и после три минута са таквим скандирањем није престало, арбитар је наредио играчима оба тима да се повуку са терена и оду у свлачионице. Тек након што је са навијачима разговарао голман Партизана Владимир Стојковић, са шовинизмом се престало, па је, након 12 минута прекида, утакмица настављена.

У наставку, Војводина је имала шансу у 78. минуту, када је Деветак центрирао са леве стране, а Валијенте закачио лопту и скренуо јој путању под пречку гола гостију. Међутим, голман Стојковић је успео да је избије у корнер. Због споменутог прекида меча, у надокнади изгубљеног времена играло се чак 16 минута, а у 97. минуту, Воша је дошла до другог гола на утакмици.

Зукић је прихватио лопту на левој страни, дриблингом се лепо изборио за позицију за центаршут, а потом послао оштар пас пред гол Партизана, где је Матић само закачио лопту и са око три метра је проследио у даљи угао голмана Стојковића.

Уследила је велика радост играча и навијача Војводине на западној трибини, а исто се догодило и у 104. минуту. Тада је Матић сјајно истрчао контру по десној страни и послао пас ка Гајићу, који је прихватио лопту и потом савладао Стојковића за 3:1 у корист црвено-белих.

У наредном минуту, Ивановић је успео да смањи на 3:2, али је победа ипак припала Војводини, која је овим тријумфом обезбедила пласман у плеј-оф.