Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Partizana rezultatom 3:2 (1:1), u 30. kolu Super lige Srbije.

Pred oko 5.000 gledalaca na „Karađorđu“, strelci za Vošu bili su Matić u trećem i 97 i Gajić u 104, dok su golove za goste postigli Tošić u 45. i Ivanović u 105. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Veselinović, Saničanin, Devetak – Mitošević, Zlomislić (od 88. Zukić) – Gojkov (od 92. Gajić), Đurić, Milojević (od 57. Nešković) – Matić.

Partizan: Stojković – Vulićević, Pavlović, Valijente, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Zakarić (od 55. Ivanović), Pantić (od 87. Ilić), Tošić (od 98. Smiljanić) – Gomeš.

Pred početak utakmice, održan je minut ćutanja u znak počasti na nedavno preminulog fudbalera Vojvodine Dragana Bošnjaka (1956. – 2019), člana generacije koja je 1977. godine osvojila Srednjoevropski kup, jedini međunarodni trofej u klupskim vitrinama.

Nakon što je utakmica počela, već u trećem minutu, Vojvodina je povela. Na sredini terena, Vulićević je odigrao pogrešan pas ka Mitoševiću, koji je potom odlično proigrao Matića, a on je utrčao iza leđa odbrane Partizana, izašao sam ispred Stojkovića i rutinski ga savladao.

Samo tri minuta kasnije, Partizan je mogao da izjednači iz slobodnog udarca koji je izveo Tošić, ali je lopta otišla nekoliko centimetara preko prečke. Od tog trenutka, gosti su preuzeli inicijativu i više imali loptu u svom posedu, ali su do pogotka došli iz prekida i to tek u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Ponovo je dosuđen slobodan udarac za Partizan, ovoga puta na oko 20 metara od gola Vojvodine, i ponovo je šutirao Tošić, s tim da je, u ovom slučaju, lopta završila u rašljama golmana Rockova.

U drugom poluvremenu, u 60. minutu, usled šovinističko-nacionalističkog skandiranja navijača Partizana, glavni sudija utakmice Miloš Đorđić je prekinuo meč, a nakon što se i posle tri minuta sa takvim skandiranjem nije prestalo, arbitar je naredio igračima oba tima da se povuku sa terena i odu u svlačionice. Tek nakon što je sa navijačima razgovarao golman Partizana Vladimir Stojković, sa šovinizmom se prestalo, pa je, nakon 12 minuta prekida, utakmica nastavljena.

U nastavku, Vojvodina je imala šansu u 78. minutu, kada je Devetak centrirao sa leve strane, a Valijente zakačio loptu i skrenuo joj putanju pod prečku gola gostiju. Međutim, golman Stojković je uspeo da je izbije u korner. Zbog spomenutog prekida meča, u nadoknadi izgubljenog vremena igralo se čak 16 minuta, a u 97. minutu, Voša je došla do drugog gola na utakmici.

Zukić je prihvatio loptu na levoj strani, driblingom se lepo izborio za poziciju za centaršut, a potom poslao oštar pas pred gol Partizana, gde je Matić samo zakačio loptu i sa oko tri metra je prosledio u dalji ugao golmana Stojkovića.

Usledila je velika radost igrača i navijača Vojvodine na zapadnoj tribini, a isto se dogodilo i u 104. minutu. Tada je Matić sjajno istrčao kontru po desnoj strani i poslao pas ka Gajiću, koji je prihvatio loptu i potom savladao Stojkovića za 3:1 u korist crveno-belih.

U narednom minutu, Ivanović je uspeo da smanji na 3:2, ali je pobeda ipak pripala Vojvodini, koja je ovim trijumfom obezbedila plasman u plej-of.