Фудбалери Војводине поражени су од екипе Спартака резултатом 1:2 (1:0), у 25. колу Супер лиге Србије.

Пред око 2.000 гледалаца на „Карађорђу“, стрелац за Вошу био је Митошевић у 29, док су голове за Суботичане постигли Керкез у 64. и Денковић у 73. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков – Лазаревић, Граовац, Саничанин, Деветак – Срећковић (од 73. Ђурић), Митошевић, Милојевић (од 75. Гојков), Нешковић (од 64. Винсент) – Матић, Коне.

Спартак: Остојић – Керкез, Текијашки, Ђенић, Милошевић – Главчић (од 89. Младеновић), Денковић, Обрадовић (од 93. Дунђерски), Туфегџић (од 84. Ђорђевић) – Марчић, Оташевић.

Пре почетак утакмице, у циљу популаризације и промоције омладинске школе „Илија Пантелић“, као и мотивације играча који наступају у њеним селекцијама, Удружење ветерана ФК Војводина у сарадњи са руководством омладинске школе донело је одлуку да се изаберу и награде најбоље екипе, најбољи појединци и најперспективнији тренер у омладинској школи „Илија Пантелић“.

За најбољу екипу и играча који се такмиче на територији Србије, изабрана је омладинска екипа Војводине и њен најбољи играч Михајло Нешковић, који су претходну полусезону завршили на првом месту на табели Омладинске лиге Србије.

На територији Војводине, иста признања припала су екипи пионира (генерација 2004) и најбољем стрелцу овог тима Михајлу Ивановићу, док су, на територији града, признања припала екипи млађих пионира (генерација 2005) и најбољем стрелцу Мирку Николашевићу.

За најперспективнијег тренера, изабран је тренер млађих пионира Никола Ковачевић, а свима њима, представници Удружења ветерана Васа Пушибрк, Ђорђе Вујков и Радивој Радосав уручили су статуе, захвалнице и Вошино вино.

Такође, у име ФК Спартак, поводом 105. рођендана ФК Војводина, директор омладинске школе Спартака Милан Вељковић уручио је пригодан поклон председнику Скупштине ФК Војводина Драгољубу Самарџићу.

Када је утакмица почела, прву прилику имали су фудбалери Спартака и то преко Туфегџића, који је добро шутирао са око 12-13 метара искоса, али је Роцков успео да одбрани. Само два минута касније, после слободног ударца за госте, још бољу прилику имао је Марчић, који је прихватио лопту иза леђа одбране Војводине и остао сам испред Роцкова, али је Вошин чувар мреже успео да му уђе у шут и тако спречи постизање поготка.

Ипак, већ у 10. минуту, Војводина је узвратила и то из контранапада. Матић је атрактивно одиграо пас до Конеа, који је задржао лопту и потом је послао у празан простор за Срећковића, а он је утрчао у шеснаестерац и шутирао, али је лопта отишла ван оквира гола. Међутим, у 29. минуту, „стара дама“ је ипак дошла до предности.

Са десне стране, Срећковић је упутио лопту пред гол Спартака, где су најпре Матић, а потом и Коне покушали да је спроведу у мрежу. Голман Остојић је одбранио, али је на лопту потом натрчао Митошевић и са два метра довео свој тим у вођство.

Нова шанса за црвено-беле виђена је у 40. минуту, када је најпре Митошевић послао добар дубински пас ка Нешковићу, а он проиграо Матића, који је у трку шутирао са десетак метара искоса, али је Остојић одбранио, да би у 64. минуту Суботичани дошли до изједначења.

Корнер за Спартак је извео Главчић, а на другој стативи, лопту је дочекао Керкез и ударцем из прве послао је у мрежу гола Војводине. Само девет минута касније, гости су у потпуности преокренули резултат.

Обрадовић је одузео лопту Винсенту на око 40 метара од гола Војводине и потом послао идеалан пас у шеснаестерац до Денковића, који је прецизним ударцем са око 12-13 метара искоса постигао други гол за свој тим на овој утакмици.

Воша је могла да узврати у 76. минуту, када је са око 20 метара солидно шутирао Ђурић, али је Остојић одбранио. Још бољу прилику, црвено-бели су имали у 84. минуту, када је, након додавања Лазаревића, Митошевић неометан шутирао са око 12-13 метара, али је лопта прошла неколико центиметара поред стативе.

До краја утакмице, више није виђена ниједна шанса пред било чијим голом, па је победа у 59. војвођанском дербију припала екипи Спартака.