Фудбалери Војводине победили су екипу Пролетера резултатом 1:0 (0:0), у 21. колу Супер лиге Србије.

Пред око 2.500 гледалаца на „Карађорђу“, стрелац јединог гола на мечу био је Дринчић у 56. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков – Стојковић, Ђурић, Саничанин, Ђорђевић – Дринчић, Топић – Вукадиновић, Бојић (од 81. Зукић), Гемовић (од 62. Младеновић) – Мркаић (од 69. Човић).

Пролетер: Петрић – Лукашевић, Пејић, Караклајић (од 62. Бабић), Миросављев – Марјановић (од 75. Рушевић), Јоковић, Јовановић, Шћепановић (од 62. Смиљанић) – Танасин, Ковачевић.

Пред почетак утакмице, фудбалски клуб Војводина се званично опростио од свог доскорашњег капитена Ранка Веселиновића, који ће убудуће наступати за канадски клуб Ванкувер Вајткепс. Тим поводом, председник ФК Војводина Војислав Гајић је уручио Ранку Веселиновићу урамљени дрес Војводине са његовим бројем и презименом на леђима.

Након тога, представници Клуба навијача Војводине, који баштини традицију клуба навијача Војводине основаног још далеке 1937. године, уручили су пригодан поклон новом капитену Николи Дринчићу, кога су изабрали за најбољег фудбалера Војводине у 2019. години.

Присутни на стадиону потом су одржали и минут ћутања као знак одавања почасти према бившем фудбалеру Војводине Васи Рутоњском и бившој дугогодишњој куварици клуба Светлани Црвени, који су недавно преминули.

Када је утакмица почела, прву прилику имали су фудбалери Војводине и то већ у осмом минуту, након одличног центаршута Дринчића и ударца главом Ђурића, али је лопта погодила пречку. Само шест минута касније, црвено-бели су имали нову шансу преко Вукадиновића, који је шутирао са око 13-14 метара, али је лопта отишла неколико центиметара преко гола.

На нову прилику, чекало се све до почетка другог полувремена, тачније до 48. минута, када је у истом нападу са свега три-четири метра искоса два пута шутирао Вукадиновић, али је Петрић оба пута одбранио. Међутим, у 56. минуту, Воша је коначно дошла до вођства.

Корнер за црвено-беле је извео Дринчић, а Петрић је, у покушају да је избије из петерца, успео само да је проследи у сопствену мрежу.

Пролетер је могао да изједначи већ у 66. минуту, када је из слободног ударца добро центрирао Бабић, а потом ударац главом упутио Јоковић, али је Роцков одличном одбраном скренуо путању лопте у корнер. Свега 10 минута касније, гости су имали нову шансу, када је са око 20 метара искоса шутирао Ковачевић, али је лопта отишла неколико центиметара изнад пречке.

У 80. минуту, због прекршаја на средини терена, главни судија меча Новак Симовић је показао други жути, односно црвени картон Илији Лукашевићу, који је због тога морао да напусти терен, па је Војводина од тог тренутка била са играчем више на терену.

До краја утакмице, ни на једној страни није виђена више ниједна прилика, па је Воша тако забележила победу на отварању пролећне полусезоне.