Фудбалери Војводине поражени су од екипе БАТЕ Борисова резултатом 2:0 (0:0), у пријатељском мечу одиграном у Белеку.

У утакмици која је играна без присуства гледалаца, стрелци за белоруски тим били су Милић у 68. (п) и Мукамедов у 75. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков – Стојковић, Граовац, Саничанин, Деветак – Митошевић, Зломислић (од 75. Месаровић) – Срећковић, Ђурић, Нешковић – Винсент (од 79. Коне).

БАТЕ Борисов: Шарбитски – Филиповић, Драхун (од 68. Јаблонски), Хлеб (од 62. Биарозкин), Скавиш (од 54. Мукам) – Риос, Филипенка, Стасевич (од 64. Мукамедов), Волкау – Баха, Милић (од 69. Бесмертни).

Прва прилика на утакмици виђена је у 15. минуту, када је Скавиш ушао у шеснаестерац Војводине и одиграо пас до Милића, који је шутирао са око 13-14 метара, али је лопта отишла поред стативе. Само три минута касније, Риос је центрирао са десне стране, а лопта је добила необичну путању и умало ушла у гол, али је Роцков успео да спречи да пређе гол-линију.

На другој страни, Војводина је узвратила у 20. минуту после корнера који је извео Ђурић, када је Граовац добро скочио и упутио ударац главом, али је лопта прошла неколико центиметара поред стативе.

Игра је потом ушла у период без изразитих шанси, иако се играло врло отворено и агресивно, а у 62. минуту, због приговора на досуђени фаул за Војводину, црвени картон добио је капитен БАТЕ Борисова Ихар Стасевич. Међутим, с обзиром на то да је у питању био пријатељски меч, шеф стручног штаба Војводине Радован Кривокапић сложио се са тим да белоруска екипа уведе замену уместо искљученог играча, па је на терен ушао Владислав Мукамедов.

Само пет минута касније, арбитар овог меча досудио је пенал за БАТЕ Борисов и то након дуела Стојковића и Мукама у шеснаестерцу Војводине, а најстрожију казну искористио је Милић и довео свој тим у вођство.

Већ у 75. минуту, било је 2:0 за БАТЕ Борисов. Риос је прихватио лопту на десној страни шеснаестерца и одиграо пас у петерац, где је Мукамедов натрчао на лопту и само је проследио у мрежу.

До краја сусрета, игра се одвијала углавном на средини терена, па је Војводина тако, у свом последњем мечу на припремама у Белеку, доживела први пораз у седам одиграних утакмица.