Sudija :          Srđan Obradović (jagodina9

Strelci :          Vitas (12. min) za Rad, Alivodić (10. min) i Kosović (74. min) za Vojvodinu

Žuti karton :  Đurđević i Adamović (Rad), Vranješ i Poletanović (Vojvodina)

Rad :             Kljajić, Vitas, Ćirković, Stanojević, Đurđević, Gnjatić (Delić), Mihajlović, Raspopović (Frajdej)), Urošević, Milošević, Rodić (Adamović)

Vojvodina :    Delač, Vulićević, Leković, Trajković (od 38 min Đurić), Vuković, Radoja, Poletanović (od 57 min Kosović), Vranješ, Alivodić, Vukčević (od 51 min Kaluđerović), Škuletić

VOŠA HITA KA VRHU

Neugodna tradicija u susretima protiv Rada je konačno srušena. Fudbaleri Vojvodine savladali su na Vračaru poslednjeplasirani tim JSL Rad rezultatom 2 : 1 i tako se na samo jedan bod zaostatka približili vodećem Partizanu.
Utakmica je inače odigrana na katastofalno lošem terenu uz prisustvo oko stotinak navijača iz Novog Sada kao i rodbine i prijatelja fudbalera Rada. Ali to je na žalost  realnost srpskog fudbala.
Domaći igrači su prvi propustili veliku priliku za vođstvo kada je u 3. minutu Uroš Đurđević izbegao ofsaj zamku, pobegao po desnoj strani i uposlio usamljenog Mihajlovića koji sa 5-6 metara, neometan od ikoga šalje loptu pored gola.
Vojvodina je nasuprot svojim rivalima prvu priliku pretvorila u gol. Napad Rada prekinut je na nekih 40 metara od gola Vojvodine, a lopta upućena usamljenom Alivodiću koji je od sprintao od polovine terena do ivice šesnaesterca „građevinara“. Kada je došao na nekih 17 metara šutirao je iz trka desnom spoljnom stranom stopala i lopta je pogodila sam donji levi ugao gola Kljajića.
Samo dva minuta kasnije Radovci su se radovali. Korner sa desne strane izveo je Urošević, a spretni Vitas bio brži od odbrane Vojvodine i glavom poslao loptu u desni nebranjeni ugao.
Igra se od tada, kao uostalom i od samog početka utakmice,  svodila na blagu terensku inicijativu Vojvodine dok su domaćini pokušavali da kontrama preko brzog Đurđevića ugroze gol Novosađana. Do kraja prvog dela nismo zabeležili ni jednu šansu Rada dok je sa druge strane u 31. minutu Vranješ sa 30 metara dobro zagrejao dlanove Kljajića. U 38 minutu igru je zbog povrede napustio Branislav Trajković koga je veoma uspešno zamenio Igor Đurić.
Drugih 45 minuta proteklo je u konstantnoj terenskoj inicijativi Vojvodine. U 60. Minutu Škuletić je bio vrlo blizu da svom timu donese prednost. Posle ubačene lopte iz kornera lopta je kratko odbijena na desetak metara od gola, a Škuletić je atraktivno u padu šutirao za malo preko gola.
Kada se već činilo da će Vojvodina još jednu utakmicu završiti remijem na scenu je stupio mladi Nebojša Kosović. Dosuđen je slobodan udarac sa 40 metara iskosa sa leve strane, Kosović je želeo da uposli nekog od svojih saigrača, ubacio visoku loptu pred gol, a golman Kljajić očigledno zaklonjen od buketa igrača nije video loptu koja je preko njegovih ruku uletela u mrežu.
Do kraja utakmice Vojvodina je rutinskom igrom sačuvala prednost koja joj je donela 3 velika boda i dovela u sam vrh tabele.