Grbovi FK Rad i FK Vojvodina

U osmom kolu Super lige Srbije, fudbaleri Vojvodine večeras gostuju ekipi Rada u Beogradu.

Tekstualni prenos meča od 20 časova možete pratiti uživo na našem sajtu.

Ekipe će nastupiti u sledećim sastavima:

Rad: Dejanović – Obradović, Ljubinković, Ćulum, Drinčić – Lutovac, Đenić, Maraš, Mladenović – Jovanović, Stanojević.

Vojvodina: Kordić – Lakićević, Planić, Kovačević, Antić – Maksimović, Jovančić – Malbašić, Paločević, Meleg – Ašćerić.

Utakmica je počela. Na stadionu je prisutno oko 500 gledalaca, među kojima su i pedesetak navijača Vojvodine.

10. minut: Lutovac je šutirao sa preko 20 metara, ali je lopta otišla iznad prečke.

12. minut: Lepa akcija Vojvodine, u kojoj su učestvovali Jovančić, Ašćerić i Malbašić, završila se udarcem ovog poslednjeg sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla pored leve stative.

13. minut: Mladenović je došao do lopte u šesnaestercu Vojvodine i šutirao iskosa sa desetak metara, ali nije uspeo da pogodi okvir gola.

24. minut: Zbog prekršaja nad Jovančićem, žuti karton u ekipi Rada dobio je Milan Ćulum.

25. minut: Slobodan udarac za Vojvodinu sa oko 26-27 metara izveo je Meleg i odlično šutirao, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad rašlji gola Rada.

27. minut: Planić je šutirao sa oko 35 metara, ali je lopta otišla van okvira gola.

28. minut: Posle centaršuta Obradovića sa leve strane, Jovanović je šutirao iskosa sa petnaestak metara, ali ni on nije bio precizan.

35. minut: Ljubinković je izveo slobodan udarac sa svoje polovine i pokušao lobom da savlada Kordića, ali je lopta otišla nekoliko metara pored gola.

39. minut: Kovačević je napravio faul nad Đenićem, a zbog prigovora nakon ovog starta, sudija Bojan Nikolić pokazao mu je žuti karton.

41. minut: Lepim driblinzima, Paločević se izborio za poziciju za šut na oko 17-18 metara od gola Rada, ali je njegov udarac završio iznad prečke.

42. minut: Rad je imao najbolju šansu do sada da dođe do gola. Lutovac je šutirao sa desetak metara iskosa sa desne strane u bliži Kordićev ugao, ali je lopta pogodila prečku.

44. minut: Zbog prigovora nakon dosuđenog igranja rukom za ekipu Rada, žuti karton u timu Vojvodine dobio je Nikola Antić.

Prvo poluvreme je završeno.

Počelo je drugo poluvreme.

50. minut: Lep napad Vojvodine završen je udarcem Jovančića sa 17-18 metara, ali je golman Dejanović odbranio njegov šut.

59. minut: Dug napad Vojvodine završen je udarcem Melega sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla iznad prečke.

62. minut: Malbašić je šutirao sa oko 20 metara iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla daleko od gola Rada.

66. minut: Izvršena je dvostruka izmena u timu Vojvodine: umesto Nikole Ašćerića, na terenu je Filip Knežević, a umesto Dejana Melega, u igri je Nenad Gavrić. I za Kneževića i za Gavrića, ovo je debi u dresu Vojvodine.

68. minut: Izvršena je prva izmena i u timu Rada: umesto Dejana Đenića, u igri je Borko Veselinović.

74. minut: Izvršena je i druga izmena u ekipi Rada: izašao je Bogdan Mladenović, a ušao Đorđe Denić.

79. minut: Izvršena je treća izmena u Vojvodini: umesto Filipa Malbašića, u igri je Miloš Trifunović.

80. minut: Izvršena je treća izmena i u ekipi Rada: izašao je Nikola Drinčić, a na terenu je Stefan Vico.

87. minut: Zbog prekršaja nad Jovančićem, žuti karton u ekipi Rada dobio je Đorđe Denić. Napadač Vojvodine Miloš Trifunović prigovorio je sudiji Nikoliću na tome što je sporo pokazao žuti karton fudbaleru Rada, pa je zbog prigovora i on dobio žuti karton.

92. minut: Opasan napad Rada završio se udarcem Lutovca sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.