Fudbaleri Vojvodine

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Spartaka rezultatom 5:0 (2:0), u sedmom kolu Super lige Srbije.

Pred oko 2.000 gledalaca na „Karađorđu“, strelci za Vošu bili su Malbašić u 13, Ašćerić u 31, Paločević u 62. i Zličić u 77. i 85. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Kordić – Lakićević, V. Kovačević, Puškarić, Antić – Maksimović, Jovančić – Malbašić (od 70. Babić), Paločević (od 65. Zličić), Meleg – Ašćerić (od 70. Trifunović).

Spartak: Janošević – Žuk, Anđić (od 58. Torbica), Pavićević, Mudrinski (od 46. Milić) – Mrkela, Ivanović (od 46. Savković), Bašanović, Makarić – Ađuru, Ćalasan.

Vojvodina je povela praktično iz prve prave akcije na utakmici u 13. minutu. Paločević je povukao loptu sa desne strane i odlično uposlio Jovančića, a ovaj još bolje proigrao Malbašića, koji je sa pet metara poslao loptu iza leđa golmana Janoševića.

Samo tri minuta kasnije, Jovančić je dobro šutirao sa dvadesetak metara iskosa sa desne strane, ali je Janošević odbranio taj udarac. Nakon toga, usledio je nešto mirniji period igre, da bi u 28. minutu bila viđena nova dobra šansa za Vojvodinu. Opet je Jovančić odigrao dobar pas, ovoga puta lob za Melega, koji je prihvatio loptu i šutirao sa oko pet metara iskosa sa desne strane, ali pravo u golmana Janoševića. Ipak, što se nije dogodilo tada, desilo se u 31. minutu.

Meleg je izveo korner sa leve strane, a Kovačević glavom spustio loptu do Ašćerića, koji ju je prihvatio i iz okreta sa tri metra pogodio mrežu rivala.

U 36. minutu, Vojvodina je vrlo lako mogla da dođe i do trećeg gola. Malbašić je šutirao sa oko sedam-osam metara iskosa sa leve strane i pogodio stativu, a lopta se nakon toga odbila od golmana Janoševića i, na sreću Subotičana, završila u korneru. Samo osam minuta kasnije, Meleg je šutirao sa oko 20 metara i gađao donji desni ugao Janoševićevog gola, ali je čuvar mreže Spartaka dobrom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Uprkos sigurnom vođstvu iz prvog poluvremena, crveno-beli su nastavili da igraju napadački i u drugom delu meča, pa su u 62. minutu došli do trećeg pogotka. Meleg je povukao kontru i odigrao pas na stranu do Jovančića, koji je oštro po zemlji poslao loptu ispred peterca Spartaka, tamo Ašćerić pokušao da je prosledi u mrežu, Janošević je to na kratko zaustavio, ali je „odbitak“ iskoristio Paločević i postigao treći gol za „staru damu“ na ovoj utakmici.

Na terenu je praktično postojao samo jedan tim, a to je bila Vojvodina, koja je u 77. minutu došla i do četvrtog gola. Zličić je sjajno iz prve proigrao Trifunovića, koji se driblingom oslobodio defanzivca Spartaka i odigrao povratni pas u sredinu, a tamo Zličić natrčao na loptu i postigao novi gol za crveno-bele.

U 85. minutu, publika na „Karađorđu“ videla je i peti gol u mreži Spartaka. Meleg je driblingom pokušao da se izbori za poziciju za šut u šesnaestercu Spartaka, lopta se odbila od jednog igrača gostiju i došla do Zličića, koji je udarcem sa oko 13-14 metara postigao svoj drugi pogodak na ovoj utakmici i ujedno postavio konačan rezultat meča.

Sledećeg vikenda, zbog obaveza reprezentacije neće se igrati mečevi Super lige, pa će Voša sledeću utakmicu odigrati tek 10. septembra protiv Rada u Beogradu.