Фудбалери Војводине победили су екипу Мачве резултатом 3:1 (0:0), у првом колу Супер лиге Србије.

На стадиону „Славко Малетин Вава“ у Бачкој Паланци, стрелци за Вошу били су Матић у 50. и 51. и Гемовић у 90, док је гол за Шапчане постигао Стевановић у 79. минуту.

У првом полувремену, игра се одвијала углавном на половини терена. Војводина је имала већи посед лопте, али је Мачва била нешто опаснија пред голом.

Међутим, у 50. минуту, Воша је дошла у вођство. Центаршут са стране одлично је искористио Матић и главом довео свој тим у вођство, а само минут касније, исти играч повисио је на 2:0, уклизавањем након доброг продора Винсента.

У 79. минуту, Шапчани су успели да смање резултат и то захваљујући незгодном ударцу Стевановића са око 18 метара, када је лопта прешла преко руке Роцкову и некако завршила у мрежи.

Ипак, у 90. минуту, Гемовић је постигао свој првенац у дресу Војводине и уједно поставио коначних 3:1 за „стару даму“.

Председник ФК Војводина Војислав Гајић упутио је искрене речи захвалности домаћинима из ОФК Бачке, на срдачном гостопримству и великој помоћи приликом организације меча, који је одигран у сјајној атмосфери и пред добро попуњеним трибинама.

У наредном колу, црвено-бели ће гостовати екипи Напретка у Крушевцу.