Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom „Karađorđu“ ekipu Napretka rezultatom 1:0 (0:0) u prvom kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Jedini pogodak na meču postigao je Veljko Simić u 55. minutu.

Vojvodina: Carević – Lazarević, Traore, Jeličić, Đorđević – Milosavljević (od 65. Zukić), Topić – Baraj (od 80. Nešković), Simić, Bastajić (od 65. Milošević) – N. Nikolić (od 90. Busnić).

Napredak: Petrić, Jovanović, Pantić (od 68. Džugurdić), Vukajlović, Čečarić, Kočić (od 54. Šarić), Mršić, Bolha, Kojičić, Krstić, Jovanović.

Napredak je prvi pripretio u trećem minutu, Jovanović je gađao glavom, nedovoljno opasno za dobro postavljenog Carevića. Voša je potom preuzela inicijativu i vezala nekoliko solidnih prilika, preko Baraja i Bastajića.

Bastajić je u sedmom minutu šutirao preko prečke, iskosa sa 10 metara, potom je Baraj imao dve prilike, ali je i glavom i potom levom nogom šutirao u golmana Petrića.

Najbolju šansu u uvodnim minutima imao je Bastajić, u 18. minutu je odlično gađao u prvi ugao, ali je Petrić odlično intervenisao.

Napredak je ipak bio najbliži golu, i to u 27. minutu, Čečarić se dobro snašao u petercu i sa zemlje pogodio prečku.

U 34. minutu Topić i Petrić su izmamli aplauze, vezista Voše je šutirao snažno sa 30 metara, a golman Napretka je sjajnom paradom sprečio pogodak.

Do odlaska na odmor Voša je dominirala i imala nekoliko osmišljenih akcija, a najbolju šansu imao je Milosavljević, koji je makazicama gađao posle centaršuta Bastajića, ali je Petrić ponovo bio na pravom mestu pa je rezultat i na poluvremenu ostao nepromenjen.

Voša je bolje otvorila i drugo poluvreme i u 55. minutu zasluženo došla do vođstva. Nakon duge akcije u kojoj je učestovao ceo tim, Baraj je centrirao sa levog boka, Nikolić glavom spustio do Simića koji je iz peterca prevario Petrića za 1:0.

U 65. minutu Milan Rastavac je napravio prve promene, umesto Milosavljevića i Bastajića ušli su Zukić i Jovan Milošević, kome je ovo i zvanični debi za prvi tim Vojvodine.

Voša je nastavila da dominira i drži rivala daleko od gola, usledio je mirniji period, bez izrazitih šansi, a onda je u 70. minutu Baraj ponovo pokazao koliko je opasan, oslobodio se svog čuvara i sa 20 metara šutirao zamalo pored stative.

Napredak je prvi put pripretio u drugom poluvremenu u 75. minutu, Džugurdić je pobegao po levoj strani i iskosa iz teške pozicije šutirao pored gola.

U 77. minutu Voša je umalo došla do drugog gola, nakon odlične kontre koju je započeo Topić, potom je Zukić izbacio Baraja na desni bok, ovaj iz prve proigrao Nikolića čiji je udarac zaustavio Petrić, a sjajni golman Napretka je potom zaustavio i pokušaj Simića sa pet metara.

Golman Petrić se ponovo istakao u 83. minutu kada je novom paradom zaustavio udarac Zukića sa distance. U 85. minutu Napredak je umalo došao do izjednačenja i to nakon greške Carevića koji je pogodio Šarića, ali je golman Voše u poslednjem trenutku na gol liniji uhvatio loptu.

U nadoknadi vremena usledio je pravi šok na stadionu, u poslednjoj sekundi, Lazarević je oborio Čečarića, a sudija je pokazao na belu tačku. Svoju odluku potvrdio je i VAR proverom, a odgovornost je preuzeo Džugudrić i šutirao daleko preko gola.

Voša je uspela da sačuva vođstvo i sezonu otvori pobedom, a u narednom kolu, u subotu od 20 časova, sastaće se sa ekipom Mladosti GAT, takođe na stadionu „Karađorđe“.