U Vošinom oku

Vezista Vojvodine Dragan Karanov zabeležio je asistenciju na meču svog trenutnog tima Proletera protiv Bežanije, a dobre partije minulog vikenda pružili su i ostali Vošini igrači koji se nalaze na pozajmicama.

Proteklog vikenda, usled reprezentativne pauze, u Super ligi Srbije nisu se igrale utakmice redovnog prvenstvenog kola. Međutim, u Prvoj ligi Srbije takmičenje se redovno nastavilo, pa su obaveze imali i Vošini igrači koji se nalaze na pozajmicama u drugim ekipama.

Lazar Veselinović (Pohang stilers)

Ni u prvenstvu Južne Koreje, popularnoj Kej ligi, prošlog vikenda nisu se igrali mečevi. Na redu je bila pauza, a šampionat se nastavlja narednog vikenda, kada će Pohang stilers našeg Lazara Veselinovića na svom terenu dočekati ekipu Seula.

Emil Rockov, Aleksandar Desančić, Dragan Karanov, Lazar Zličić (Proleter)

Fudbaleri Proletera pobedili su ekipu Bežanije rezultatom 3:1 (0:1), u 14. kolu Prve lige Srbije. Gosti su poveli golom Divca u 12, ali su domaćini preokrenuli pogocima Švonje u 50, Miloševića u 84. i Novakovića u 93. minutu. Na golu tima sa Slane bare bio je Emil Rockov, koji je, uprkos primljenom golu, bio najzaslužniji za to što gosti na poluvreme nisu otišli sa većom prednošću od 0:1. Na sredini terena ponovo su bili zapaženi Dragan Karanov i Aleksandar Desančić. Oni su takođe odigrali čitav meč, a posebno agilan u napadu bio je Karanov, koji je najpre propustio izuzetno dobru priliku da se upiše u strelce, a potom je asistirao Miloševiću za drugi gol Proletera na meču, što je praktično bio prelomni trenutak utakmice. Zbog obaveza sa omladinskom reprezentacijom Srbije, trener Proletera Zoran Janković na ovom meču nije mogao da računa na Lazara Zličića. Proleter se trenutno nalazi na petom mestu na tabeli, sa osam bodova manje od drugoplasirane Bačke, prve ekipe „iznad crte“ za plasman u Super ligu.

Stefan Zogović (Bačka)

Fudbaleri Bačke igrali su nerešeno 1:1 (0:0) protiv ekipe Radničkog u Kragujevcu, u okviru 14. kola Prve lige Srbije. Palančani su poveli golom Čekovića u 48, ali su Kragujevčani izjednačili preko Aleksića u 51. minutu. Fudbaler Vojvodine koji se trenutno nalazi na pozajmici u Bačkoj, Stefan Zogović, našao se u startnoj postavi tima iz Bačke Palanke i odigrao svih 90 minuta na ovom susretu. Posle ovog remija, Bačka je pala na drugo mesto na tabeli Prve lige, sa dva boda manje od prvoplasiranog Napretka, i šest više od trećeplasirane Bežanije, prve ekipe „ispod crte“ za plasman u Super ligu.