U Vošinom oku

Marko Đurišić i Uroš Stamenić ponovo su pružili odlične partije u dresu Proletera, koji je pobedom nad Jagodinom nastavio seriju dobrih rezultata u Prvoj ligi Srbije.

Proteklog vikenda, u Super ligi i Prvoj ligi Srbije odigrane su utakmice redovnog prvenstvenog kola, pa su, osim fudbalera Vojvodine, nastupili i igrači Voše koji su na pozajmici ili dvojnoj registraciji u drugim klubovima.

Spartak (Nikola Kovačević)

Fudbaleri Spartaka poraženi su od ekipe Voždovca rezultatom 0:2 (0:2), u 16. kolu Super lige Srbije. Strelci za Beograđane bili su Stojanović u 33. (p) i Zec u 39. minutu. Fudbaler Vojvodine na pozajmici u Spartaku Nikola Kovačević odigrao je svih 90 minuta za Spartak, a u 23. minutu imao je priliku i da se upiše u strelce, kada je snažno šutirao, ali je golman Voždovca Zoran Popović zaustavio njegov udarac. Spartak se trenutno nalazi na sedmom mestu na tabeli sa 22 boda, dva više od devetoplasiranog Javora, prvog tima „ispod crte“ za plasman u plej of.

Proleter (Milan Lazarević, David Hrubik, Marko Đurišić, Uroš Stamenić)

Fudbaleri Proletera pobedili su ekipu Jagodine rezultatom 2:1 (1:0), u 15. kolu Prve lige Srbije. Strelci za Novosađane bili su Andrejević u devetom i Krstevski u 54, dok je gol za Jagodince postigao Milošević u 65. minutu. Od igrača Vojvodine na pozajmici ili dvojnoj registraciji u Proleteru, u startnoj postavi našli su se Milan Lazarević, Marko Đurišić i Uroš Stamenić, koji su odigrali svih 90 minuta, dok David Hrubik nije nastupio na ovom meču. Milan Lazarević pružio je dobru igru na mestu desnog beka, ali su se odličnim partijama posebno istakli Đurišić i Stamenić. U devetom minutu, Đurišić je sjajno izveo slobodan udarac, golman gostiju Stamenković je krajnjim naporom odbio loptu, ali je na nju natrčao Andrejević i sproveo je u mrežu. U drugom poluvremenu, slobodan udarac je sjajno izveo i Stamenić, koji je pogodio prečku, a dva minuta kasnije je lepo proigrao Krstevskog, koji je postigao drugi gol za Proleter. Do kraja utakmice, Slanobarci su mogli da dođu i do trećeg gola, kada je opet Đurišić iz prekida odlično uposlio Andrejevića, ali je fudbaler Proletera ovoga puta bio neprecizan. Proleter se trenutno nalazi na petom mestu na tabeli sa 24 boda, pet manje od drugoplasirane Slobode, prvog tima „ispod crte“ za plasman u Super ligu.

ČSK (Stefan Zogović)

Fudbaleri ČSK-a poraženi su od ekipe BSK Borče rezultatom 3:2 (1:1), u 15. kolu Prve lige Srbije. Igrač Vojvodine na pozajmici u ekipi iz Čelareva Stefan Zogović nije bio u sastavu za ovaj meč. ČSK se trenutno nalazi na četvrtom mestu na tabeli sa 24 boda, pet manje od drugoplasirane Slobode, prvog tima „ispod crte“ za plasman u Super ligu.