Fudbaleri Vojvodine

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Sloge rezultatom 0:6 (0:2), u prijateljskom meču odigranom u Borovu.

Pred oko 500 gledalaca, strelci za Vošu bili su Stanojević u 20. (ag), Stamenić u 38, Knežević u 53, Zličić u 75, Krstevski u 78. i Šćepanović u 90. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Sloga: Todorović – Makrić, Tintor, Rakić, Stanojević – Gluvaković, Dujković, Vujadinović, Bojić – Božović, Savatić. U drugom poluvremenu, igrali su još Vlaketić, Roknić, Suduković, Cvijanović i Crnogorac.

Vojvodina: Perić – Lazarević, Kovačević, Rubežić, Hrubik – Đurišić, Zličić, Stamenić – Nešković, Knežević, Ašćerić. U drugom poluvremenu, igrali su još Ilić, Jović, Ivančević, Milijašević, Krstevski, Devetak i Šćepanović.

Vojvodina je dominirala čitavim tokom susreta, pa je na kraju zabeležila ubedljivu i zasluženu pobedu. Prva prilika na utakmici viđena je u 13. minutu, kada je mladi Mihajlo Nešković imao sjajnu šansu da dovede crveno-bele u vođstvo, ali je šutirao preko gola.

Ipak, što se nije dogodilo tada, desilo se sedam minuta kasnije. Vojvodina je izvela dobar napad, domaći su praktično već uspeli da otklone opasnost, ali onda je nespretno reagovao Novica Stanojević i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Samo minut kasnije, mladi Nešković ponovo je imao kolosalnu priliku da se upiše u strelce, ali je ponovo bio neprecizan. U 35. minutu, lepu šansu propustio je Nikola Ašćerić, kada je njegov šut zaustavio golman Todorović, ali je tri minuta kasnije Stamenić iskoristio dobar pas sa desne strane i u padu sproveo loptu u mrežu domaćina, za drugi gol Vojvodine na ovom meču.

Praktično već u narednom napadu, situaciju „jedan na jedan“ sa golmanom imao je Filip Knežević, ali je Todorović još jednom dobro reagovao i otklonio opasnost. Ipak, krilni fudbaler crveno-belih sve je nadoknadio u 53. minutu, kada je dobro reagovao i postigao treći pogodak za Vošu.

U 74. minutu, Lazar Zličić je fenomenalno izveo slobodan udarac, ali je njegov šut sa preko 20 metara zaustavila prečka. Međutim, već u sledećem minutu, talentovani vezista Vojvodine uspeo je da se upiše u strelce, za visokih 0:4 za Vojvodinu.

Strahinja Krstevski postigao je peti gol za Vošu u 78. minutu, da bi fantastičnim pogotkom u samom finišu utakmice, sa preko 20 metara, mladi Srđan Šćepanović postavio konačan rezultat ovog lepog i zanimljivog meča.