IMG_4096, mala

PLZENJ: „Dosan arena“, gledalaca: 10.769, sudija: Haviojer Estrada (Španija). Strelci: Kopic u 23. i 81. i Vanjek u 51. minutu. Žuti karton: Stanisavljević

PLZENJ:Kozačik, Hubnik, Limberski, Vanjek, Kopic, Djuriš (Holenda), Hrošovski, Kovalik (Petržela), Prohaska, Kolar (Horžava), Rajtoral.

VOJVODINA: Žakula, Vasilić, Nastić, Pankov,. Đurić, Sekulić, Maksimović, Puškarić (Paločević), Ivanić, Stanisavljević (Babić), Ožegović (Pavkov).

Vojvodina nije uspela da ispuni obećanje i stvori preduslove za miran revanš u Novom Sadu. Viktorija iz Plzenja pokazala je pun potencijal, kvalitet, iskustvo i snagu i stigla do ubedljive pobede od 3:0, kojom je jednom nogom već u grupnoj fazi Lige Evrope. Iako nema nikakve sumnje da su crveno-beli želeli da nastave evropsku bajku, sinoć jednostavno nisu imali snage da to ostvare i morali su da stisnu ruku boljem od sebe.

U 7. minutu po desnoj strani opasno je prošao Djuriš, ali je dosta slabo centrirao na drugu stativu, tamo gde nije bilo njegovih saigrača. Viktorija je lagano preuzimala inicijativu, dok su Novosađani nastojali visokim presingom da umire domaći tim. Crveno-beli su na startu nastojali da loptama upućenim prema Ožegoviću dospeju u priliku. Međutim, Roman Hubnik bio je izuzetno oprezan i držao je opasnog strelca Vojvodine dosta dobro.

Prvu priliku gosti su imali u 12. minutu, kada je na desnom krilu loptu prihvatio Stanisavljević, povukao je u sredinu i opalio po njoj, ali je ona otišla preko gola. Bilo je primetno da su Česi odlično držali Mirka Ivanića, koji nikako nije uspevao da prihvati loptu i organizuje tečniji napad svog tima. U 21. minutu, Viktorija je imala najbolju šansu, posle akcije posle prodora Limberskog po desnoj strani, kada je uposlio Hrošovskog, ali je ovaj loše zahvatio loptu. Česi su sve ozbiljnije pretili, Novosađani su se povukli i uvukla se zebnja u srca navijača Vojvodine.

Ono što se naslućivalo, desilo se u 23. minutu. Posle jednog od brojnih kornera, lopta se odbila u šesnaestercu crveno-belih do Jana Kopica. Ovaj je dobro nanišanio levi donji ugao i, kroz šumu nogu, provukao loptu do mreže Srđana Žakule, za vođstvo Viktorije od 1:0. Bilo je jasno da stilom igre koji je do tada prezentovala, Vojvodina ne može da računa na povoljan ishod i s pažnjom je očekivan nastavak susreta.

U 31. minutu najzad je tim iz Novog Sada izveo nešto smišljeniji napad. Iako posle njega nije bilo veće prilike, činilo nam se da je to nagoveštaj nešto konkretnije igre gostujuće ekipe. Minut kasnije, posle centzaršuta Nastića, glavom je pokušao Ožegović, ali je Kozačik bio na mestu. U 38. minutu,posle prvog kornera, dobro je skočio pred golom prvaka Češke Igor Đurić, ali je za malo bio kratak.

Da li je u 40. minutu pogrešio sudija Estrada kada nije dosudio ofsajd jednog igrača domaćina, ili se samo nama učinilo da je reč bila o nedozvoljenoj poziciji, tek Kolar se našao u neverovatno dobroj prilici, ali je ipak uspeo da promaši gol. Igra je, doduše, bila malo mirnija nego na početku, ali je inicijativu i dalje imala Viktorija, koja je čvrsto držala sve konce igre. U 43. minutu, sjajno je uhvatio volej Ondrej Vanjek s nekih 25 metara po sredini, ali je Žakula sjajno intervenisao i loptu izbacio u korner. Česi su sjajno koristili hitrinu igrača na bočnim pozicijama i stvarali pometnju u odbrani rivala.

I, najzad, u 45. minutu, sjajno je prodro Ivanić, napravio pravi dar-mar pred kaznenim prostorom domaćina, ali je izostao završni udarac, pa se na odmor otišlo s minimalnim vođstvom domaćeg tima. Utisak je, tim trenera Zlatomira Zagorčića odigrao je ovaj deo susreta dosta stegnuto, Mirko Ivanić nije bio na uobičajenom nivou i otuda zasluženo vođstvo rivala.

Pri izlasku na teren igrača Vojvodine na početku nastavka, uočili smo Ninma Pekarića, koji se nalazio na klupi za rezerve, kako je zagrlio Ivanića i ohrabrio ga. U 47. minutu šutirao je Hrošovski, srećom pored gola. Agresivni i brzi domaći fudbaleri nisu ništa promenili u igri, ostala je dilema može li Voša da zaigra bolje. Ivanić se i dalje mučio s loptom, a Djuriš i družina pšonovo su počeli da stežu obruč pred Žakulinim golom. U 50. minutu sam je sebi stvorio dobru situaciju Kovalik, ali je Žakula bio oprezan i ukrotio njegov udarac. U 51. minutu, međutim, Ondrej Vanjek je sjajno prihvatio loptu, podigao je i odličnim i odmerenim udarcem povisio vođstvo Viktorije na 2:0. Po svemu do tada viđenom, zasluženo.

U 55. minutu u sjajnoj prilici našao se Darko Puškarić. Okrenuo je svog čuvara, namestio se, ali je njegov udarac blokirao neko iz odbrane i lopta je završila preko gola, u korneru. Šteta… Navijači Vojvodine bili su na nivou, nisu posustajali i verovali su da će se do kraja susreta nešto promeniti. U 58. minutu moglo je ponovo da bude nezgodno pred Žakulomj, ali je iskusni čuvar mreže bio najbrži i otklonio opasnost. Na drugoj strani, u 59. minutu šutirao je Ivanić, ali je učinio to slabo i pored gola.

U 61. minutu lopta je pogodila Bojana Nastića u ruku, ali u toj situaciji nije bilo nikakve namere i sudija Estrada samo je odmahnuo na proteste domaćih igrača i navijača. Povukao se malo tada češki šampion, pa su Novosađani došli do daha i u 68. minutu mogao je, a nije, nešto više da učini Ožegović.

U 72.  minutu, sjajno je ponovo intervenmisao Žakula, koji je onemogućio tim iz Plzena da i treći put postigne gol. Obradovali su se navijači gostujuće ekipe kada je fauliran u 73. minutu bio Ožegović, a Stanisavljević namestio loptu na oko 25 metara od gola rivala. Međutim, njegov udarac bio je previsok i opasnosti po Kozačika nije bilo.

U 79. minutu opet je Ivanić stvorio sam sebi priliku, šutirao, ali dosta slabo i golman Viktorije lako je ukrotio taj pokušaj.

U 81. minutu, nažalost, rezervista Petržela je sjajno prodro po desnom krilu, vratio loptu na 11 metara po sredini, a ponovo je na pravom mestu bio Jan Kopic i bio siguran egzekutor. Bio je to kraj nadanja Vojvodine da će postići makar jedan gol, koji bi joj pružio kakvu-taklvu nadu u revanšu za nedelju dana, na stadionu „Karađorđe“.