Фудбалери Војводине поражени су од екипе Црвене звезде резултатом 0:5 (0:2), у дербију четвртог кола плеј-офа Супер лиге Србије.

Пред око 5.500 гледалаца на „Карађорђу“, стрелци за госте били су Павков у 22, Вукановић у 25, Бен у 65. и Јовељић у 78. и 90. минуту (п).

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Роцков – Граовац, Веселиновић, Саничанин, Деветак – Митошевић, Милојевић – Нешковић (од 73. Срећковић), Ђурић (од 46. Ђуричин), Зукић (од 82. Месаровић) – Матић.

Црвена звезда: Борјан – Стојковић, Милуновић, Бабић, Родић (од 79. Гобељић) – Јованчић, Чаушић – Марин, Иванић, Вукановић (од 60. Бен) – Павков (од 72. Јовељић).

Од почетка утакмице, играло се углавном на средини терена, а ниједна од екипа није успевала да створи озбиљнију прилику за гол. Међутим, у 22. минуту, из ситуације која није деловала толико опасно, Црвена звезда је дошла у вођство.

На око 22-23 метра од гола Војводине, Павков је грудима прихватио лопту, а онда упутио волеј-ударац из прве и послао лопту у рашље гола Војводине, а само три минута након тога, већ је било 0:2 за госте.

На десној страни, Стојковић је ушао у шеснаестерац Војводине и одиграо повратни пас до Вукановића, који је прецизним ударцем са десетак метара искоса повисио предност своје екипе.

У 31. минуту, Београђани су могли да дођу до трећег поготка и то након корнера који је извео Марин, а потом Родић упутио ударац главом. Међутим, лопта је прошла неколико центиметара поред стативе.

На другој страни, Војводина је узвратила тек у 51. минуту, када је Зукић утрчао иза леђа одбране Црвене звезде, примио лопту у шеснаестерцу и остао скоро сам испред Борјана, али му је чувар мреже гостију утрчао у шут и тако спречио погодак, а већ у 65. минуту, Београђани су дошли до свог трећег поготка.

Са око 30 метара од гола Војводине, Марин је у шеснаестерцу одлично проиграо Бена, који је преварио истрчалог голмана Роцкова и послао лопту иза његових леђа, те тако повисио резултат на 0:3.

На нови гол чекало се до 78. минута, када су га поново постигли фудбалери Црвене звезде. Са око 20 метара од гола Војводине, шутирао је Чаушић, а Јовељић је само променио путању лопте ка мрежи, довољно да превари Роцкова и постигне четврти гол за свој тим.

Прилику да смањи резултат, Војводина је имала у 80. минуту, када је Матић примио лопту у шеснаестерцу и изашао сам испред Борјана, али је голман Црвене звезде одбранио његов ударац, да би 10 минута касније био досуђен једанаестерац за госте.

У гужви у шеснаестерцу Воше, пао је један од играча београдског тима, а судија Милош Милановић досудио је најстрожу казну, коју је успешно реализовао Јовељић.

То је уједно била и последња виђена шанса на утакмици, која је тако завршена убедљивим резултатом у корист Црвене звезде.