Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Crvene zvezde rezultatom 0:5 (0:2), u derbiju četvrtog kola plej-ofa Super lige Srbije.

Pred oko 5.500 gledalaca na „Karađorđu“, strelci za goste bili su Pavkov u 22, Vukanović u 25, Ben u 65. i Joveljić u 78. i 90. minutu (p).

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov – Graovac, Veselinović, Saničanin, Devetak – Mitošević, Milojević – Nešković (od 73. Srećković), Đurić (od 46. Đuričin), Zukić (od 82. Mesarović) – Matić.

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Milunović, Babić, Rodić (od 79. Gobeljić) – Jovančić, Čaušić – Marin, Ivanić, Vukanović (od 60. Ben) – Pavkov (od 72. Joveljić).

Od početka utakmice, igralo se uglavnom na sredini terena, a nijedna od ekipa nije uspevala da stvori ozbiljniju priliku za gol. Međutim, u 22. minutu, iz situacije koja nije delovala toliko opasno, Crvena zvezda je došla u vođstvo.

Na oko 22-23 metra od gola Vojvodine, Pavkov je grudima prihvatio loptu, a onda uputio volej-udarac iz prve i poslao loptu u rašlje gola Vojvodine, a samo tri minuta nakon toga, već je bilo 0:2 za goste.

Na desnoj strani, Stojković je ušao u šesnaesterac Vojvodine i odigrao povratni pas do Vukanovića, koji je preciznim udarcem sa desetak metara iskosa povisio prednost svoje ekipe.

U 31. minutu, Beograđani su mogli da dođu do trećeg pogotka i to nakon kornera koji je izveo Marin, a potom Rodić uputio udarac glavom. Međutim, lopta je prošla nekoliko centimetara pored stative.

Na drugoj strani, Vojvodina je uzvratila tek u 51. minutu, kada je Zukić utrčao iza leđa odbrane Crvene zvezde, primio loptu u šesnaestercu i ostao skoro sam ispred Borjana, ali mu je čuvar mreže gostiju utrčao u šut i tako sprečio pogodak, a već u 65. minutu, Beograđani su došli do svog trećeg pogotka.

Sa oko 30 metara od gola Vojvodine, Marin je u šesnaestercu odlično proigrao Bena, koji je prevario istrčalog golmana Rockova i poslao loptu iza njegovih leđa, te tako povisio rezultat na 0:3.

Na novi gol čekalo se do 78. minuta, kada su ga ponovo postigli fudbaleri Crvene zvezde. Sa oko 20 metara od gola Vojvodine, šutirao je Čaušić, a Joveljić je samo promenio putanju lopte ka mreži, dovoljno da prevari Rockova i postigne četvrti gol za svoj tim.

Priliku da smanji rezultat, Vojvodina je imala u 80. minutu, kada je Matić primio loptu u šesnaestercu i izašao sam ispred Borjana, ali je golman Crvene zvezde odbranio njegov udarac, da bi 10 minuta kasnije bio dosuđen jedanaesterac za goste.

U gužvi u šesnaestercu Voše, pao je jedan od igrača beogradskog tima, a sudija Miloš Milanović dosudio je najstrožu kaznu, koju je uspešno realizovao Joveljić.

To je ujedno bila i poslednja viđena šansa na utakmici, koja je tako završena ubedljivim rezultatom u korist Crvene zvezde.