Žuti karton :   Trajković, Đurić i Tumbasević (Vojvodina)

Strelci :          Vulićević (71. min) i Abubakar (81. min) za Vojvodinu, Batalja (37. min 11m) i Taivo (90. min) za Bursaspor

Vojvodina :     Delač, Vulićević, Leković, Trajković, Đurić, Poletanović (od 70. min Tumbasević), Radoja, Vranješ, Alivodić, Škuletić (od 60. min Kaluđerović), Abubakar

Bursaspor :  Frej, Ozturk, Taivo, Ozbajrakli, Ćiveli, Ćinaz (Jildirim), Batalja, Beluši, Šestak, Sanli (Kiraz), Pinto (Unal)

Nedostajale su sekunde  i malo sportske sreće do velikog trijumfa fudbalera Vojvodine nad skupom ekipom Bursaspora  ali je od sudijskog zvižduka bio brži levi bek turske ekipe Taivo i u 90 minutu izjednačio rezultat na 2 : 2.
Vojvodina se nije obrukala, naprotiv,  hrabro se i odlučno suprotstavila renomiranom protivniku, priredivši svojim navijačima odličnu fudbalsku predstavu. Sa druge strane, novosadska publika napravila je sjajnu atmosferu kakva nije viđena na „Karađorđu“ još od susreta sa bečkim Rapidom.

Na samom otvaranju utakmice, već  u 1. minutu, Argentinac Batalja centrirao je sa desne strane, a Slovak Šestak sa desetak metara udaljenosti šutirao preko gola. Vojvodina je uzvratila dva minuta kasnije kada je debitant Leković proturio loptu između dva protivnička igrača u šesnaesterac, a odbrana Bursaspora izblokirala pokušaj Petra Škuletića. Nakon uvodnih minuta igra se smirila i preselila uglavnom na sredinu terena bez izglednih prilika i pred jednim i pred drugim golom. Veći posed lopte imali su igrači Bursaspora ali su „crveno-beli“ dobro parirali i nisu im dozvolili da opasnije ugroze Delača.
Prvu veliku priliku propustio je Škuletić u 27. minutu kada je na odlično dodavanje Poletanovića izašao sam ispred Freja ali je nekadašnji golman francuske reprezentacije bio brži i padom u noge sprečio napadača Vojvodine da postigne gol.
Prvi ozbiljniji napad turskog tima odmah je materijalizovan golom iz opravdano dosuđenog jedanaesterca kojeg je skrivio Đurić. Brza izmena pasova igrača u zelenim dresovima na ivici šesnaesterca i Batalja se našao u šansi ali ga je štoper Novosađana nepropisno zaustavio što je škotski sudija sankcionisao kaznenim udarcem sa 11 metara i žutim kartonom. Argentinac u redovima Burse bio je siguran realizator jedanaesterca 0 : 1.
Dva minuta kasnije Vojvodina je mogla da poravna rezultat nakon što je Vranješ izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane. Lopta je precizno upućena ka Škuletiću na samo pet metara od gola, međutim ispred njega je jedan odbrambeni igrač Buse izbio loptu u korner.
Gosti su do kraja poluvremena pripretili još jedan put, ponovo preko omalenog ali sjajnog Argentinca Batalje. Vezista Burse šutirao je iznenada iskosa sa desne strane ali je Matej Delač bio na oprezu i prosledio loptu u korner.
U poslednjem minutu prvog dela igre pokušao je i Vranješ udarcem glavom međutim bio je to relativno lak plen za Freja.

Drugo poluvreme bilo je mnogo sadržajnije i uzbudljivije od prvog. Voša je odlučila da napadne i to je i uradila. „Crveno-beli“ su u potpunosti dominirali terenom dok su gosti čestim simuliranjem povreda i odugovlačenjem igre kod svakog prekida pokušavali da umrtve igru i oduzmu što više vremena.
Trenr Nikolić je u 60. minutu umesto solidnog Škuletića ubacio u igru još jednog debitanata, Andriju Kaluđerovića pa je napad Vojvodine dobio na brzini.
Dvadeset minuta pre kraja vojvodina konačno dolazi do izjednačenja, istina uz malo sreće. Kapiten Miroslav Vulićević protutnjao je desnom stranom i kada je došao na gol aut liniju centrirao je ali je lopta dobila čudnu putanju, iznenadila iskusnog Sebastiana Freja i završila svoj put u levom gornjem uglu.
Nisu se puleni Marka Nikolića zadovoljili izjednačenjem već su nastavili sa atacima prema golu gostiju. Dest minuta kasnije „Karađorđe“ je eksplodirao.
Brz kontranapad Vojvodine po desnoj strani, Kaluđerović je pretrčao svog čuvara i uputio savršen centaršut na suprotnu stranu gde se nalazio Abubakar. Vošin „čovek opruga“ je kako smo to već od njega navikli, u skoku nadvisio svog čuvara i glavom pogodio levi donji ugao nemoćnog Freja.
Od tog trenutka fudbaleri turske ekipe krenuli su na sve ili ništa, stvorili par odličnih šansi ali je Delač sjanim odbranama sačuvao svoju mrežu. Na žalost, to nije uspeo da ponovi u poslednjem minutu kada je nakon kornera najviši u skoku bio levi bek gostiju Taivo i iz neposredne blizine udarcem glavom poslao loptu u mrežu.