IMG_6702

Stadion „Karađorđe“

Gledalaca :        7000

Sudija :             Nenad Đokić (Užice)

Strelci :             Abubakar (42. min iz jedanaesterca), Alivodić (55. min) i Trajković (72. min)

Žuti karton :      Vesić, Mijailović i Mudrinski (Crvena zvezda)

Vojvodina :        Supić, Vulićević, Pavlović, Đurić, Trajković, Poletanović (od 84. min Mitošević), Radoja, Kosović (od 84. min Vranješ), Alivodić, Abubakar, Gaćinović (od 72. min Katai)

Crvena zvezda : Vesić, Jakšić (Karaklajić), Vešović, Mijailović, Maksimović, Lazić, Grujić (Stojković), Savićević, Ožegović, Asamoa (Brajović), Mudrinski

Reče Rikardo Sa Pinto (i ostade živ) na pres konferenciji nakon završetka utakmice da je sudija „ubio“ igru njegovog tima, nije dao deci da se razmašu i odigraju onako kako znaju i umnogome pomogao Vojvodini da dođe do pobede.
Mislim da je svaki komentar ovakve izjave suvišan. Ko razume, shvatiće …naročito onaj ko je gledao utakmicu.

Fudbaleri Vojvodine pobedom su se oprostili od svojih navijača. Savladana je Crvena zvezda, lako, ubedljivo uz egzibicionu igru sve u stilu pesme „Tri poljupca hoću ja…“ A tih poljubaca, ruku na srce (Sa Pinto se sigurno neće složiti) trebalo da bude makar 5-6 jer je uz tri efektna gola Vojvodini poništen potpuno regularan gol Vladana Pavlovića, a i za onaj Trajkovićev u prvom poluvremenu ne bi smeli da se zakunemo da je neregularan.
Od samog početka utakmice bilo je jasno ko je „gazda“ na terenu i bilo je samo pitanje vremena kada će se mreža Vesića prvi put zatresti. Vojvodina je već u 2. minutu zapretila preko Abubakara no lopta je posle njegovog udarca sa 17 metara otišla pored gola.
Samo tri minuta kasnije, Abubakar je u periodu od dvadesetak sekundi promašio dve stopostotne šanse. Prvo je nakon odlične dubinske lopte Vulićevića, Alivodić sjajno centrirao na peterac, a Kamerinac promašio loptu ispred praznog gola. U nastavku akcije, igrači Zvezde nisu uspeli da iznesu loptu sa svoje polovine jer im je Kosović oduzeo na nekih 40 metara od gola. Odmah je bacio u vatru Abubakara koji ulazi sam u šesnaesterac, šutira ali vesić izbija loptu u korner.
Sličnu priliku  propustio je u 12. minutu Mijat Gaćinović koji se prvo poigrao sa svojim čuvarem zaobišao ga, a onda pokušao udarcem iz mrtvog ugla da iznenadi golmana Beograđana, no čuvar mreže gostiju ponovo je izašao kao pobednik.
Tokom celog prvog poluvremena fudbaleri u plavim dresovima nisu ni jednom ozbiljnije ugrozili Supića osim jednog udarca Mudrinskog iz velike udaljenosti koji je Supić sa lakoćom zaustavio.
Prvi put mreža gostiju iz Beograda zatresla se nakon kornera sa desne strane koji je izveo Poletanović. U buketu igrača najviši je bio Trajković i udarcem glavom poslao loptu iza Vesićevih leđa u gol ali je sudija Đokić smatrao da je štoper „crveno-belih“ faulirao golmana Crvene zvezde.
Konačno, u 42 minutu 1 : 0 za Vošu. Vesić je loše degažirao loptu koju je Gaćinović iz prve prosledio Abubakaru u prazan prostor. Usledila je mnogo puta do sada viđena situacija kada napadač Novosađana u nezadrživom trku iza sebe ostavlja svoje čuvare. Kada je Abubakar obišao i golmana Vesića i isred sebe imao prazan gol, ovaj ga je oborio, a arbitar je sasvim opravdano dosudio kazneni udarac sa 11 metara dok je golmanu gostiju „progledao kroz prste“ i umesto direktnog crvenog, pokazao mu samo žuti karton.
Abubakar je sam i izveo jedanaesterac i doveo svoj tim u vođstvo.
Nije bilo spasa Crvenoj zvezdi ni u drugom poluvremenu jer su domaćini od prvog minuta pokazali da žele mnogo više od jednog gola. Vulićević je prvi u 50. minutu „zagrejao“ dlanove protivničkom golmanu. Oštar šut sa desne strane, Vesić je uz velike probleme prosledio u korner.
55. minut 2 : 0 za Vojvodinu. Inicijator akcije bio je Mijat Gaćinović. Za ovog momka važi ona izreka Muhameda Alija „letim kao leptir-ubadam kao osa“. Mladi Trebinjac iskočio je kao iz topa ispaljen i presekao dupli pas dvojice Zvezdinih odbrambenih igrača, odmah uputio loptu Abubakaru koji je bio na ivici šesnaesterca. Kamerunac je lukavo propustio loptu u kazneni prostor gde je potpuno sam bio Alivodić. Da bi sve bilo lepše usledio je „lažnjak“ koji je na pod poslao štopera Beograđana , a potom topovski šut pod prečku za veliku radost velikog broja navijača Vojvodine.
Nakon toga sve je bilo jasno. Gosti su „Boga molili“ da se utakmica što pre završi sa što manjim brojem golova u njihovoj mreži dok su „crveno-beli“ nastavili sa egzibicionom igrom.
72. minut 3 : 0 za Vošu. Korner sa leve strane izveo je Nebojša Kosović, loptu je prvo rukom zahvatio neko iz odbrane Beograđana, a Trajković šutirao u brazilskom stilu, atraktivno preko glave i pogodio donji levi ugao.
Par minuta kasnije Kosović je odlično ubacio loptu iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane, pravo na glavu Vladanu Pavloviću koji loptu šalje u mrežu, međutim pomoćni sudija sa istočne strane ivan mrkić digao je zastavicu signalizirajući nedozvoljenu poziciju. Na snimku se jasno vidi da – nije bio u pravu.

Sjajne partije pružili su Vulićević, Trajković, Radoja i Alivodić.  Kosović izrasta u pravog dirigenta igre, a njegove još bolje igre možemo očekivati u narednom prvenstvu.