Ognjen Ozegovic, za sajt

 

NOVI SAD: Stadion “Karađorđe”, gledalaca: 1.500. Sudija: Nemanja Petković (Beograd). Strelci: Ožegović u 16, Ivanić u 23. i Vukčević u 44. minutu za Vojvodinu, a Merdović u 46. i Sedlar u 78. minutu za Metalac. Žuti kartoni: Nastić i Sekulić (Vojvodina), a Rnić i Luković (Metalac). Crveni karton: Rnić (Metalac) u 59. minutu.

VOJVODINA: Krodić, Vasilić, Nastić, Pankov, Rosić, Maksimović, Sekulić, Ivanić, Stanisavljević (Stamenić), Vukčević (Paločević), Ožegović (Zoćević).

METALAC: Belić, Nikodijević, Rnić, Sedlar, Otašević, Bukorac, Mladenović, Dimitrijević (Luković), Stanojević (Đenić), Milovanović (Mijailović), Merdović.

Dva sasvim različita izdanja fudbalera Vojvodine imali su priliku da vide gledaoci na stadionu “Karađorđe”. U prvom poluvremenu, crveno-beli su bili mnogo bolja ekipa, postigli su tri gola i sticao se utisak da mogu da savladaju golmana Metalca Belića kad god to požele. U nastavku, međutim, kao da su se prerano i prekomerno opustili, omogućivši gostima da im zaprete, iako su poslednjih pola sata odigrali s igračem manje. Srećom, Voša je privela susret kraju s minimalnim vođstvom i osvojila sva tri boda, ali je istina i to da igrači novosadskog superligaša moraju pošteno da se zapitaju šta se to s njima dogodilo u drugom delu igre.

Zapretio je prvi tim Metalca u 12. minutu, kada je, posle kornera, Milovanović glavom pokušao da savlada Marka Kordića. Sreća, solidna intervencija golmana Vojvodine i stativa, onemogućili su ga u tome, a onda je krenula puno bolja igra domaćina.

Već u 16. minutu korner s leve strane odlično je izveo Aleksandar Stanisavljević, pronašavši potpuno usamljenog Ognjena Ožegovića u petercu, po sredini gola Metalca. Sjajni strelac ovakve šanse bez milosti koristi, poklonio se i udarcem glavom matirao Belića, za vođstvo Vojvodine od 1:0.

Samo sedam minuta kasnije, bilo je već 2:0. Ožegović je odlično prošao po levoj strani, uposlio Danila Sekulića, a ovaj je šutirao i pogodio stativu. Vezni igrač Novosađana, međutim, nije odustajao, ponovo se dočepao lopte, uočio samog Mirka Ivanića, a ovaj je bio precizniji i povisio rezultat.

Nastavila je Voša s atacima, pa je u 34. minutu raspoloženi Ožegović uposlio debitanta Marka Vukčevića, koji je s desetak metara šutirao ka golu, ali je lopta na svom putu ka mreži u ruku pogodila Rnića. Za sve na stadionu bio je to prekršaj za penal, ali je pištaljka sudije ostala nema.

Konačno, u 44. minutu, na semaforu je stajao rezultat 3:0. Šutirao je s nekih 17-18 metara desnom nogom Stanisavljević, Belić je kratko odbio loptu, a najprisebniji i najsnalažljiviji pred golom tima iz Gornjeg Milanovca bio je Vukčević, koji je premijeru u crveno-belom dresu začinio golom.

Šta se to dogodilo u poluvremenu, teško je odgonetnuti, tek gosti su postali puno otresitiji, Novosađani kao da su bili uljuljkani visokim vođstvom i stvari su krenule u neželjenom smeru po ekipu trenera Zlatomira Zagorčića. Čim je lopta krenula u nastavku, Merdović se našao usamljen u srcu šesnaesterca domaćina i nije mu bilo teško da postigne gol za 3:1. To nije razbudilo igrače Vojvodine i Metalac je bio bolji suparnik.

Ipak, u 53. minutu sjajnu šansu imao je Stanisavljević, koji se oslobodio jednog odbrambenog igrača iz Gornjeg Milanovca, šutirao, a lopta je pogodila prvo desnu, potom i levu stativu i odbila se u polje. Još kada je u 59. minutu arbitar Petković potpuno opravdano pokazao drugi žuti, a time i crveni karton Rniću, činilo se da je to bila i tačka na ovaj susret. E, tako nisu mislili učenici trenera Nenada Vanića, koji su sve češće koristili smušenu i lošu igru Vojvodine.

U 78. minutu šansu je imao rezervista Đenić, dobro je glavom nišanio gol, ali je Marko Kordić taj pokušaj uspeo da izbije u korner. Posle udarca s ugla, odbrana crveno-belih ponovo je bila dekoncentrisana, sam se na pet metara našao Aleksandar Sedlar i postigao drugi gol za svoj tim.

Do kraja nije više bilo šansi ni pred jednim golom, Vojvodina je odbranila vođstvo i upisala tri nova boda, ali ostaje otvorenim pitanje zbog čega je došlo do tolikog pada u igri Novosadjana, koji su omogućili već grogiranom rivalu da se vrati u utakmicu.